22 листопадаа 2016
Орджонікідзевський районний суд вироком від 16 вересня визнав винними Олександра Місюру та Яну Ковалевську в фіктивному підприємництві.
Згідно матеріалів справи, Олександр Місюра у квітні 2012 року підшукав особу, яка не мала постійного місця роботи, та запропонував їй за грошову винагороду здійснити на неї державну перереєстрацію ТОВ “Євростиль ЛТД”. Далі Місюра оформив усі докумети на цю особу, яка фактично не здійснювала господарської діяльності підприємства, а за вимогою підписувала необхідні документи фірми у якості директора.
Так, за період з травня 2012 по травень 2013 років на рахунок “Євростиль ЛТД” по безтоварних операціях, під виглядом перерахування зворотної фінансової допомоги, сплати за отримані товари, роботи чи послуги надійшли у безготівковій формі кошти в розмірі 102,7 млн. грн.
Зокрема, гроші перераховували ТОВ “Буд-Енерго-Стандарт” (реконструювало ПС “Юність” де виявили значні розкрадання), ТОВ “Укрпродторг-Сервіс” та ТОВ “Запоріжторгсервіс” (постачальники продуктів харчування в запорізькі школи), ПАТ “Мотор-Січ”.
У подальшому кошти по безтоварних операціях, у тому числі під виглядом перерахування зворотної фінансової допомоги були перераховані на рахунки інших підконтрольних підприємств для переведення та зняття коштів у готівковій формі.
Досудове слідство також встановило, що “Євростиль ЛТД” не знаходилось за юридичною адресою, не мало власних та орендованих засобів виробництва, найманих працівників, виробничих та складських приміщень.
Місюра також запропонував займатися фіктивним підприємництвом разом та під його керівництвом й іншій особі – Яні Ковалевській. Так, співучасники створили конвертаційний центр до складу якого увійшли ТОВ”Агро-Хім-Холдінг”, ТОВ “Сити-Маркет”, ТОВ “ТФМ “Сиурат 2011”, ТОВ”Компанія “Топ Трейд”, ТОВ “Ірпінь Девелопмент”. Готівкові грошові кошти отримувалися та перевозилися до офісних приміщень за адресами: пр. Леніна, буд.158, вул. Горького, буд. 133-Б та інших невстановлених слідством приміщень.
Серед підприємств, що перераховували кошти фіктивним фірмам також вказувались ЗАТ КУА “Славутич-Інвест”, яке фігурує в структурі власності фірм, пов’язаних з депутатом Олександром Пономарьовим.
Суд визнав Олександра Місюру та Яну Ковалевську винними виходячи з наданих слідством доказів та особистим зізнанням обвинувачених. Місюра отримав покарання у вигляді 59,5 тис. грн. штрафу з розстрочкою виплат на 10 місяців (через матеріальний стан та перебування на його утриманні малолітньої дитини), а Ковалевська – 51 тис. грн. штрафу.
Олександр Місюра фігурував як організатор у справі про роботу конвертаційного центру, за допомогою якого різні фірм ухилилися від сплати податків на суму 28,05 млн. грн. Для діяльності конвертаційного центру використовували низку фірм, через рахунки яких протягом 2009 – 2013 року пройшло 553,9 млн. грн. По цій справі Місюра отримав один рік умовно та 5100 гривень штрафу.