Комунальникам не вдалося придбати пального на 5 мільйонів у фірми з конвертаційним шлейфом

06 Грудня 2016

КП “Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів” відмінило тендер на закупівлю пального очікуваною вартістю 5,5  млн. грн. Про це повідомляється у “Віснику державних закупівель”.

Попередньо за двома лотами цього тендеру було акцептовано пропозиції фірм “Тего” вартістю 5,12 млн. грн. та “Торговий дім Агрінол” вартістю 0,14 млн. грн.

ТОВ “Тего” мало поставити  91000 літрів бензину марки А-92 та 188300 літрів дизельного палива.

На цей лот подалося семеро учасників і три з них було відхилено з різних причин. В тому числі і найдешевшу ТОВ “Техойл Рітейл” вартістю 5,02 млн. грн. Втім. Так, за висновками комісії фірма не подала акти прийому-передачі продукції за одним з договором, поданим на підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів. Також комісія самостійно виявила у реєстрах, що представник фірми на торгах Сергієнко Олександр Володимирович був засуджений за скоєння корупційних злочинів, тож “Техойл Рітейл” подало недостовірні документи, коли вказало про відсутність таких судимостей у своїх представників.

Це рішення ТОВ “Техойл Рітейл” оскаржило до Антимонопольного комітету України. Виявилося, що у відкритому реєстрі вказаний Олександр Сергієнко як колишній працівник Державної кримінально-виконавчої служби. Однак фірма струджувала у скарзі,  що її працівник ніколи в цих структурах не працював і має місце простий збіг імен. А особисті дані для ідентифікації певної особи в реєстрі осіб, засуджених за корупційні злочини, відсутні. Цю ж позицію прийняв і АМКУ і вказав на неправомірне відхилення пропозиції фірми на цій підставі. Стосовно відсутності актів прийому-передачі АМКУ вказав, що натомість фірма подала видаткові накладні, які містять всю необхідну інформацію. А вичерпного переліку документів, які учасники мають подати до довідки про досвід виконання аналогічних договорів не має. Таким чином, Антимонопольний комітет зобов’язав КП “Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів” відмінити усі рішення, які були прийняті після розкриття пропозицій.

Натомість, через два тижні після рішення АМКУ комунальне підприємство взагалі відмінило тендер за цим лотом з формулюванням “неможливості усунення порушень, які виникли через виявлені порушення законодавства з питань державних закупівель” без уточнення деталей.

ТОВ “Тего” належить Юрію Осіпчуку. Директор – Світлана Волошко. Вона ж значиться підписантом у фірми “Подоніт”.

Протягом останніх двох років “Подоніт” неодноразово отримувало замовлення від комунальних підприємств на поставку газу та автомобільного палива. Кілька місяців тому фірмі замовили установлення табличок в Запоріжжі з назвами перейменованих вулиць на суму 2,13 млн. грн.

С свою чергу, Юрій Осіпчук в різні часи був власником десятків фірм, які пізніше визнавалися банкрутами. В деяких ЗМІ він згадувався як організатор конвертаційних центрів, однак достовірних доказів цьому не має. Для прикладу, ще в 2006 році податківці хотіли провести перевірку ТОВ “Станкопоставка”, в якому Осіпчук мав частку. Втім, фірма попросила відстрочити перевірку у зв’язку з відновленням втрачених документів, а потім взагалі зникла. Згодом фірму визнали банкрутом.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

НАШІ ГРОШІ

01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023
23.11.2023
22.11.2023