17 Січня 2017
Орджонікідзевський районний суд вироком від 14 грудня визнав винним директора ТОВ “МП “ПМК” Ігоря Хмуру у справі щодо завищення цін на деталі для ПАТ “Запорізький електровозоремонтний завод”.
Згідно матеріалів справи, ПАТ “Запорізький електровозоремонтний завод” у 2014 році замовило ТОВ “Металургійне підприємство ПМК” вводи ККР креслення 38,5/630В, який було поставлено на 1 млн. грн.
Виявилося, що ці вводи “ПМК” придбало у невказаної особи. А по документам купівлю вводів оформили у ТОВ “Венден груп” і ТОВ “Фабіус”, які мають ознаки фіктивності. В подальшому ці документи були використані для податкової звітності. І саме на їх підставі Державна фінансова інспекція після перевірки склала довідку про підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків.
Однак, податківці вже у квітні 2016 року провели позапланову виїзну документальну перевірку “МП “ПМК” щодо зазначеної закупівлі, та встановили відсутність реально вчинених господарських операцій.
Тож директора ТОВ “Металургійне підприємство ПМК” Ігоря Хмуру звинуватили у підробці документів за ст. 358 Кримінального кодексу України. Свою вину Хмура повністю визнав і до суду надійшла угода з прокурором про визнання його винуватості, яку і було затверджено в грудні. Згідно неї, Хмурі узгоджено покарання в розмірі 850 гривень штрафу.
Нині ТОВ “МП” ПМК” належить Вікторії Ходос. Ігор Хмура був раніше одноосібним власником та директором і залишився на останній посаді до цих пір. Хмура – колишній депутат Запорізької міської ради від “Фронту змін”. На місцевих виборах 2015 року він безуспішно балотувався до міськради від “Сильної України”.
Разом з цим, розслідувалося інше кримінальне провадження про переплату електровозоремонтним заводом за ці вводи 630 тис. грн. Виявилося, що поставивши їх на 1 млн. грн. “Металургійне підприємство ПМК” придбало їх лише за 370 тис. грн.
Поставку навмисно за завищеними цінами допоміг організувати начальник відділу матеріально-технічного постачання “ЗЕРЗ” Роман Панченко, якого 29 серпня суд визнав винним і дав два роки умовно (нині справа розглядається в апеляції за оскарженням саме директором фірми “ПМК”).
Після засудження Панченка “МПК” відмовилося від стягнення із “ЗЕРЗ” через суд 1 млн. грн за договором поставки, обмежившись лише 370 тис. грн.
ПАТ “Запорізький електровозоремонтний завод” повністю належить державі, він є одним з двох підприємств в країні по капітальному ремонту електровозів.
Tеги | Запоріжжя