- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Комбінат Фірташа не зміг відсудити у кіпріотів Фірташа 18 мільйонів за інвестдоговором

Опублікував Editor 06.03.2017 @ 13:38 в Новини | No Comments

Господарський суд Запорізької області рішенням [1] від 16 лютого відмовив ТОВ “ЗТМК” у стягненні 18 млн грн з “Толексіс трейдінг лімітед” та зобов’язанні її визначити план по інвестиціям.

Згідно з матеріалами справи, Фонд державного майна України та кіпрська компанія “Толексіс трейдінг лімітед” у 2013 році уклали угоду про заснування ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат”.

Відповідно до договору, це товариство створювалось для забезпечення інвестицій з боку “Толексіс” та одночасному переходу до новоствореного підприємства майнового комплексу ДП “ЗТМК” з боку Фонду держмайна. Кошти приватної компанії загальною сумою у 110 млн доларів США мали піти на модернізацію виробничої діяльності та погашення простроченої заборгованості “ЗТМК”.

Вже у 2014 році ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” за рахунок своїх коштів впродовж червня-листопада сплатило прострочену заборгованість ДП “ЗТМК” сумою 18, 6 млн грн за спожиту активну електричну енергію, що виникла до моменту створення товариства.

Однак, вказані кошти, за договором заснування товариства, мало сплачувати саме компанія “Толексіс трейдінг лімітед”. Окрім того, вона так і не виконала свої додаткові зобов’язання щодо визначення стратегічної програми з урахуванням інвестиційної програми технічної модернізації виробництва.

Сама ж програма здійснювалась силами структурних підрозділів ТОВ “ЗТМК” та залученими фірмами.

Виходячи з цього, представники ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” звернулись до суду із відповідним позовом.

Однак отримали відмову, оскільки з початку створення товариства і по травень 2015 року загальні збори учасників ТОВ “ЗТМК” жодного разу не відбулися через відсутність кворуму, і не з вини “Толексіс”. Саме голова товариства неодноразово скликав збори, одним з питань порядку денного яких було – стан виконання інвестиційних зобов’язань та стратегічної програми розвитку і модернізації. Виносилося й питання щодо погашення простроченої заборгованості. Окрім того, факт належного виконання “Толексіс” своїх інвестиційних зобов’язань підтверджується бухгалтерськими документами та висновками аудиторської звітності. Це не заперечує й саме товариство. Сплата ж вищевказаного боргу не є предметом зобов’язання “Толексіс”, оскільки він не був простроченим у розумінні закінчення термінів його сплати. Суд же ж напроти розстрочив борг, відтермінувавши та розбивши на частини. До того ж, генеральний директор ДП “ЗТМК” вказував, що станом на лютий 2014 року прострочена заборгованість у держпідприємства перед “Запоріжжяобленерго” була відсутня.

Співвласниками ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” є держава в особі Фонду держмайна (51%) та “Толексіс трейдінг лімітед” (49%).

“Толексіс трейдінг лімітед” відноситься [2] до груп компаній українського олігарха Дмитра Фірташа. У листопаді 2016 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила [3] до суду обвинувальний акт стосовно директора ТОВ “ЗТМК” Володимира Сивака за обвинуваченням у розтраті в особливо великих розмірах. Так, вказувалося [4], що замість фінансування витрат на модернізацію, кошти у розмірі 492 млн грн були спрямовані ВАТ “Холдингова компанія “Енергомережа”, ВАТ “Запоріжжяобленерго”, банку “Надра” і ТОВ “Синтез Ресурс” – в рахунок погашення заборгованості ДП “ЗТМК” перед ними, тоді як ці платежі повинна була здійснити Tolexis Trading Limited на умовах, передбачених договором про заснування ТОВ “ЗТМК”.

Окрім цього, прокуратура у грудні 2016 року подала [5] до суду позов щодо розірвання договору заснування ТОВ “ЗТМК” та повернення комбінату повністю у державну власність, однак суд відмовив у розгляді справи по суті. Вже у січні 2017 року САП подала [6] новий аналогічний позов.

Нещодавно Фонд держмайна продовжив [7] на рік контракт із Сиваком, а тиждень тому Національне антикорупційне бюро запропонувало Фонду розірвати [8] його.

Раніше Сивак працював заступником голови правління – комерційним директором найбільшого виробника кальцинованої соди в Україні – “Кримського содового заводу”, підконтрольного Group DF Дмитра Фірташа.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2017/03/06/kombinat-firtasha-ne-zmih-vidsudyty-u-kipriotiv-firtasha-18-miljoniv-za-investdohovorom/

URLs in this post:

[1] рішенням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/64978119

[2] відноситься: http://ua.dmitryfirtash.com/event/959

[3] направила: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2120778-spravu-na-pivmilarda-proti-direktora-zaporizkogo-zavodu-peredali-do-sudu.html

[4] вказувалося: http://www.epravda.com.ua/news/2016/09/27/606803/

[5] подала: http://ua.112.ua/ekonomika/sap-initsiiuie-skasuvannia-tov-ztmk-cherez-roztratu-derzhkoshtiv-kombinat-vymahaiut-povernuty-derzhavi-359191.html

[6] подала: http://www.hromadske-zp.tv/prokuratura-ukra-ni-podala-novij-pozov-dlya-vidsudzhennya-ztmk-u-firtasha/

[7] продовжив: http://www.epravda.com.ua/news/2017/01/19/618143/

[8] розірвати: http://www.hromadske-zp.tv/nabu-proponuye-fondu-derzhmajna-rozirvati-kontrakt-iz-direktorom-ztmk/

[9] “Облводоканал” візьме кредит для поповнення обігових коштів : http://zp.nashigroshi.org/2014/01/31/oblvodokanal-vizme-kredyt-dlya-popovnennya-obihovyh-koshtiv/

[10] Поліція розбирається з договорняковими тендерами “Основанія” на ремонти ліфтів : http://zp.nashigroshi.org/2016/07/25/politsiya-rozbyrajetsya-z-dohovornyakovymy-tenderamy-osnovaniya-na-remonty-liftiv/

[11] Підприємець підіграв знайомій фірмі на торгах по ремонту асфальту в дитсадку : http://zp.nashigroshi.org/2019/09/23/pidpryiemets-pidihrav-znayomiy-firmi-na-torhakh-po-remontu-asfal-tu-v-dytsadku/

[12] Суд вже вшосте поновлює закрите військовими прокурорами провадження щодо фіктивних відряджень полковників СБУ в АТО : http://zp.nashigroshi.org/2019/10/29/sud-vzhe-vshoste-ponovliuie-zakryte-viys-kovymy-prokuroramy-provadzhennia-shchodo-fiktyvnykh-vidriadzhen-polkovnykiv-sbu-v-ato/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.