Суд по новому колу скасував заводам Григоришина трирічний бан на тендерах

10 Березня 2017

Господарський суд Запорізької області рішенням від 24 лютого скасував висновки Антимонопольного комітету України  про узгоджені дії між  ПАТ “Завод малогабаритних трансформаторів” та ПАТ “Запорізький кабельний завод” під час участі у тендерах від обленерго.

Згідно з матеріалами справи, упродовж січня-березня 2012 року ПАТ “Вінницяобленерго”, ПАТ “Сумиобленерго” та ПАТ “Черкасиобленерго” провели конкурсні торги на закупівлю трансформаторів та виробів з дроту. Загалом пройшло п’ять торгів, участь у яких брали, окрім інших, ПАТ “Завод малогабаритних трансформаторів” та ПАТ “Запорізький кабельний завод”.

Антимонопольний комітет вказав на антиконкурентні узгоджені дії обидвох підприємств і наклав по 250 тис. грн штрафу на кожне з них. Так, вказувалося, що для участі вони надали подібно оформлені тендерні пропозиції (зокрема, були однакові помилки, відступи абзаців, шрифти та спосіб розміщення тексту), також цінові пропозиції мали характерні закономірності у встановленні вартості товару та не були ринковими.

Однак, “Запорізький кабельний завод” звернувся до суду для відміни цих висновків АМКУ.  Так, в листопаді 2015 року Госпсуд Запорізької області прийняв позицію кабельного заводу, що згодом підтвердила апеляція. Проте вже Вищий госпсуд відправив справу на новий розгляд, оскільки суди попередніх інстанцій, зокрема, не врахували, що  вже сама узгоджена поведінка учасників торгів не відповідає суті конкурсу і безпідставно ототожнили формальну кількість учасників торгів та їх пропозиції із змагальністю.

Так, вже під час нового розгляду на противагу аргументам АМКУ суд визнав, що схожість оформлення документації не свідчить про порушення таємності, оскільки переможець конкурсу визначався саме за ціною. Сама ж типовість документації є оптимальним результатом довготривалої участі компаній у торгах від обленерго. Факт пов’язаності компанії через контроль ними обома Тгеgогу Ноiding Іimited та наявність сталих господарських відносин між заводами, також не підтверджують узгодження, оскільки подані схожі документи не містять цінових пропозицій.

Щодо відмінності цінових пропозицій учасників на однаковий коефіцієнт у всіх п’яти торгах, то на перших трьох торгах “Завод малогабаритних трансформаторів” пропонував продукцію власного виробництва, в той час як “Запорізький кабельний завод” пропонував продукцію цього ж заводу. В останніх двох торгах все було навпаки, тому й коефіцієнт виправдано у всіх випадках був майже однаковим. Перепродавати ж продукцію законодавство не забороняє. Стосовно неринкової ціни на продукцію, то у її вартість закладалася сума зберігання товару на складах, оскільки підприємство мало виготовляти продукцію заздалегідь, щоб встигнути у строки поставки. Також договори включали можливість виплати з відстрочкою платежу, що сприяло росту ціни в бік збільшення. Ціна ж саме на проводи коливалася у відповідності до змін ціни на алюміній. Окрім цього, у двох з вказаних торгів участь брали 3 та 4 учасники відповідно, що свідчить про наявність конкуренції.

Нині ПАТ “Завод малогабаритних трансформаторів” належить ПАТ ” Запоріжтрансформатор” (82% акцій), який, у свою чергу, належить ПЗНВІФ “Сьомий” КУА “Сварог Ессет Менеджмент” та  ПЗНВІФ “Четвертий” КУА” Сварог Ессет Менеджмент”.

ПАТ “Запорізький кабельний завод” належить ПАТ “Запоріжтрансформатор” (36%) та ПЗНВІФ “Четвертий” КУА “Сварог Ессет Менеджмент” (38%).

“Запоріжтрансформатор” входить до групи “Енергетичний стандарт” російського бізнесмена Костянтина Григоришина.

Кіпрська компанія “Тгеgогу Ноiding Іimited” раніше володіла половиною “Запорізького кабельного заводу”. Водночас “Тгеgогу Ноiding Іimited” очолює наглядову раду “Запоріжтрансформатору”.

Нагадаємо, у випадку віднесення підприємства до переліку підприємств-порушників антиконкурентного законодавства протягом трьох років під час державних закупівель замовники мають відхиляти їх пропозиції.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

НАШІ ГРОШІ

24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023