13 Березня 2017
Прокуратурою Запорізької області під час встановлення наявності підстав для вжиття заходів представницького характеру у бюджетній сфері виявлено факт незаконного укладання договору комунальним підприємством обласного центру про закупівлю солі на суму 1,5 млн грн. Про це повідомляє прес-служба відомства.
Так, комунальним підприємством за результатами переговорної продери закупівлі проігноровано вимоги статті 17, 35 Закону України “Про публічні закупівлі”, не забезпечено використання даних, розміщених у відкритих державних реєстрах, внаслідок чого прийнято незаконне рішення про намір укласти договір з одним з товариств.
Разом з цим вказане товариство Антимонопольний комітетом України ще у червні минулого року притягнув до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).
За вказаним фактом прокуратура області звернулася з позовом до суду з вимогами визнати недійсними рішення тендерного комітету, укладеного договору та стягнення бюджетних коштів.
Від “Наші гроші. Запоріжжя”
Йдеться про закупівлю КП “Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів” солі для промислового перероблення з протизлежувальною добавкою у ТОВ “Торговий дім “Запоріжнафтострой”.
Про намір купити сіль у фірми “Запоріжнафтострой” та притягнення її до відповідальності за порушення антиконкурентного законодавства “Наші гроші. Запоріжжя” повідомили 3 лютого. Незважаючи на це, 15 лютого, КП “ЕЛУАШ” все ж таки уклало угоду з ТОВ “Торговий дім “Запоріжнафтострой”. Згідно порталу використання публічних “E-data”, комунальне підприємство перерахувало фірмі лише 527 тис. грн – кількома платежами 27 лютого.
Інформації в судовому реєстрі про поданий прокуратурою позов поки не має.
В той же час, Антимонопольний комітет подав судовий позов про стягнення із “Запоріжнафтострою” 256 тис. грн несплаченого штрафу за порушення антиконкурентного законодавства.
Нагадаємо, згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 закону “Про публічні закупівлі” замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо учасник протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).
Tеги | Запоріжжя