- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Приватний “ЖЕК” в Мелітополі через суд скасував договір на обслуговування будинків комунальниками

Опублікував Editor 17.03.2017 @ 15:42 в Новини | No Comments

Господарський суд Запорізької області рішенням [1] від 1 березня, за позовом ТОВ “Житломасив”, розірвав договір обслуговування житлових будинків та прибудинкових територій з КП “Житломасив”.

Згідно матеріалів справи, в грудні 2012 року Виконавчий комітет Мелітопольської міської ради визначив ТОВ “Житломасив” виконавцем послуг з обслуговування житлових будинків та прибудинкових територій. Відповідні угоди були укладені терміном на 10 років.

Однак, вже через два роки конкурс на надання аналогічних послуг провело Управління житлово-комунального господарства Мелітопольської міськради, за результатами якого, надавачем цих послуг стало вже КП “Житломасив”. Виконком згодом своїм рішенням також виключив ТОВ “Житломасив” з виконавців цих послуг.

Влітку 2015 року фірма через суд домоглася визнання протиправним проведення конкурсу та його результатів, а згодом ще й змогла визнати протиправним відповідне рішення Виконкому про виключення її з надавачів послуг обслуговування будинків та прилеглих територій.

Вже у новому позові, ТОВ “Житломасив” вирішило розірвати через суд договір від 2014 року про надання послуг саме комунальним підприємством.

Суд цей позов задовольнив, вказавши, що  всі рішення Виконкому з питань усунення фірми з ринку надання житлово-комунальних послуг були оскаржені, а договір від 2014 року є недійсним з моменту укладення, оскільки Управління не мало права укладати його поки діяла стара угода. Крім того, договір від 2012 року діє до 2022 року, а матеріали справи не містять доказів про його розірвання або припинення. Також, частина комунального майна у вигляді житлових будинків і споруд з управлінням ТОВ “Житломасив” в управління іншій особі не передавалось, вимог про передачу житлового фонду до фірми не заявляли.

Також “Житломасив” намагалося [2] стягнути за цією справою 2 млн грн в якості компенсації завданих збитків. Проте суд ці вимоги не задовольнив, оскільки  фірма не надала розрахунків спричиненої шкоди та підтверджуючих документів про це. Окрім цього, укладений з нею договір діяв на той час і їй нічого не заважало працювати за ним.

З цього приводу судилося також ТОВ “Комфорт-Мелітополь”, яке за вказаним договором мало виконувати комунальні послуги.

ТОВ “Комфорт-Мелітополь” та ТОВ “Житломасив” належать Володимиру Твердохлібу та Віктору Герасимову. Раніше замість Гарасимова співвласником фірм був Віктор Дядьков – чоловік [3] сестри колишнього мера Мелітополя Сергія Вальтера.

В свою чергу, Твердохліб – кум колишнього заступника мера та нинішнього депутата міської ради від “Опозиційного блоку” Юрія Оніщука. Саме Оніщук виступав [4] лобістом заведення приватних фірм на цей ринок. В 2015 році Оніщук та Твердохліб створили [5] нову управляючу компанію “Наш ЖЕК”, яка теж займалась [6] аналогічними послугами.

“Комфорт-Мелітополь” та “Житломасив” не мали власного майна та обладнання, і вони його орендували у КП “Житломасив”. До того ж фірми станом на 2016 рік мали [7] значну заборгованість із заробітної плати перед працівниками.

Окрім цього, за вказаним у справі договором комунальні послуги мало надавати і ТОВ “Комфорт-Мелітополь”. Ця фірма теж оскаржила [8] угоду від 2014 року щодо обслуговування житлових будинків та прибудинкових територій саме КП “Житломасив”.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2017/03/17/pryvatnyj-zhek-v-melitopoli-cherez-sud-skasuvav-dohovir-na-obsluhovuvannya-budynkiv-komunalnykamy/

URLs in this post:

[1] рішенням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65163851

[2] намагалося: http://zp.nashigroshi.org/2016/07/19/pryvatni-zheky-kuma-opoblokivtsya-ne-zmohly-vidsudyty-2-miljona-zbytkiv-u-vykonkomu-melitopolya/

[3] чоловік: http://ria-m.tv/news/1985/u_kuma_byivshego_zama_gorodskogo_golovyi_kp_otsudilo_dolg.html

[4] виступав: http://ria-m.tv/news/1282/kto_postavil_melitopol_v_pozu.html

[5] створили: http://news.mspravka.info/news/94153

[6] займалась: http://ria-m.tv/news/65328/yuriy_onischuk_peredumal_upravlyat_mnogoetajkami.html

[7] мали: http://www.gorod-m.zp.ua/melitopol/pochti_poltora_goda_u_gorozhan_vlasti_nezakonno_zabirayut_den_gi/

[8] оскаржила: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/67058962

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.