28 Березня 2017
Дії прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури значно ускладнили, а може і унеможливили, повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату у повну власність держави. Про це у своєму блозі розповів голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
Так, ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” належить державі в особі Фонду держмайна (51%) та кіпрській компанії “Tolexis Trading Ltd” Дмитра Фірташа. (49%). При отримання половини комбінату Фірташ обіцяв вкласти у розвиток комбінату понад $110 млн.
“Інвестиції та модернізація були в основі договору про заснування. Однак Фірташ поставив на чолі підприємства своє керівництво, і більшість з грошей пішли не на модернізацію, а в офшори”, – вказує Шабунін.
І саме невиконання зобов’язань Tolexis Trading Ltd є достатньою підставою для розірвання договору, чим і мала зайнятися САП.
В грудні 2016 року САП подає позов до ЗТМК на розірвання договору про заснування компаній у зв’язку з істотним порушенням вимог договору одним з учасників – компанією Tolexis Trading Limited.
І 16 грудня 2016-го Господарський суд Києва повертає позовну заяву САП, бо прокурори не доклали квитанцію про сплату судового збору.
Вже 10 січня 2017-го Господарський суд Києва вдруге повертає позовну заяву САП, бо прокурори забули, що потрібно докласти оригінал, а не копію квитанції про сплату судового збору (ухвала).
І 21 січня Господарський суд Києва встановлює, що САП неправильно визначила підсудність і справу має розглядати Господарський суд Запорізької області – за місцем реєстрації відповідача, тобто “ЗТМК”.
Однак 15 лютого Господарський суд Запорізької області повертає позовну заяву, бо САП неправильно визначила відповідача.
Як зазначає Шабунін, САП подала апеляцію на це рішення і сьогодні апеляційна інстанція повернула справу на розгляд назад – в господарський суд Запорізької області.
Та поки САП протягом трьох місяців допускає одне процесуальне порушення за іншим, ЗТМК у січні подає позов до свого співзасновника Tolexis Trading Ltd з вимогою виконати зобов’язання за засновницьким договором щодо модернізації та погашення боргів.
“Оскільки менеджмент на ЗТМК – фірташевський, цей позов – не спроба встановити справедливість, а – спроба легалізації схеми, коли суд “спише” недоброчесному співвласнику ЗТМК всі борги і анулює обіцянки, закріплені в засновницькому договорі”, – акцентував Шабунін.
Відтак, 16 лютого суд виніс рішення на користь Tolexis Trading Ltd, відхиливши позовні вимоги ЗТМК.
“Рішення від 16 лютого, фактично, бетонує Tolexis Trading Ltd як доброчесного співвласника ЗТМК. Обставини, встановлені в рішенні цього суду, уже не потребують доведення в іншому суді. Це означає, що 16 лютого 2016 року встановлено відсутність порушень засновницького договору з боку Tolexis Trading Ltd, а отже, наразі немає підстав цей договір розривати в примусовому порядку”, – написав Шабунін.
Tеги | Запоріжжя