- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Антикорупційна прокуратура підіграла Фірташу у збереженні контролю над “ЗТМК”

Опублікував Editor 28.03.2017 @ 18:25 в Новини | No Comments

Дії прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури значно ускладнили, а може і унеможливили, повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату у повну власність держави. Про це у своєму блозі [1] розповів голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Так, ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” належить державі в особі Фонду держмайна (51%) та кіпрській компанії “Tolexis Trading Ltd” Дмитра Фірташа. (49%). При отримання половини комбінату Фірташ обіцяв вкласти у розвиток комбінату понад $110 млн.

“Інвестиції та модернізація були в основі договору про заснування. Однак Фірташ поставив на чолі підприємства своє керівництво, і більшість з грошей пішли [2] не на модернізацію, а в офшори”, – вказує Шабунін.

І саме невиконання зобов’язань Tolexis Trading Ltd є достатньою підставою для розірвання договору, чим і мала зайнятися САП.

В грудні 2016 року САП подає позов до ЗТМК на розірвання договору про заснування компаній у зв’язку з істотним порушенням вимог договору одним з учасників – компанією Tolexis Trading Limited.

І 16 грудня 2016-го Господарський суд Києва повертає позовну заяву САП, бо прокурори не доклали [3] квитанцію про сплату судового збору.

Вже 10 січня 2017-го Господарський суд Києва вдруге повертає позовну заяву САП, бо прокурори забули, що потрібно докласти оригінал, а не копію квитанції про сплату судового збору (ухвала [4]).

І 21 січня Господарський суд Києва встановлює, що САП неправильно визначила підсудність і справу має розглядати Господарський суд Запорізької області – за місцем реєстрації відповідача, тобто “ЗТМК”.

Однак 15 лютого Господарський суд Запорізької області повертає позовну заяву, бо САП неправильно [5] визначила відповідача.

Як зазначає Шабунін, САП подала апеляцію на це рішення і сьогодні апеляційна інстанція повернула справу на розгляд назад – в господарський суд Запорізької області.

Та поки САП протягом трьох місяців допускає одне процесуальне порушення за іншим, ЗТМК у січні подає позов до свого співзасновника Tolexis Trading Ltd з вимогою виконати зобов’язання за засновницьким договором щодо модернізації та погашення боргів.

“Оскільки менеджмент на ЗТМК – фірташевський, цей позов – не спроба встановити справедливість, а – спроба легалізації схеми, коли суд “спише” недоброчесному співвласнику ЗТМК всі борги і анулює обіцянки, закріплені в засновницькому договорі”, – акцентував Шабунін.

Відтак, 16 лютого суд виніс [6] рішення на користь Tolexis Trading Ltd, відхиливши позовні вимоги ЗТМК.

“Рішення від 16 лютого, фактично, бетонує Tolexis Trading Ltd як доброчесного співвласника ЗТМК. Обставини, встановлені в рішенні цього суду, уже не потребують доведення в іншому суді. Це означає, що 16 лютого 2016 року встановлено відсутність порушень засновницького договору з боку Tolexis Trading Ltd, а отже, наразі немає підстав цей договір розривати в примусовому порядку”, – написав Шабунін.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2017/03/28/antykoruptsijna-prokuratura-pidihrala-firtashu-u-zberezhenni-kontrolyu-nad-ztmk/

URLs in this post:

[1] блозі: http://blogs.pravda.com.ua/authors/shabunin/58da463bbff98/

[2] пішли: https://nabu.gov.ua/novyny/nabu-zavershylo-dosudove-rozsliduvannya-u-spravi-shchodo-roztraty-groshovyh-koshtiv-ztmk

[3] не доклали: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63610493

[4] ухвала: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63963452

[5] неправильно: http://reyestr.court.gov.ua/Review/64760188

[6] виніс: http://zp.nashigroshi.org/2017/03/06/kombinat-firtasha-ne-zmih-vidsudyty-u-kipriotiv-firtasha-18-miljoniv-za-investdohovorom/

[7] Таксі для Пеклушенка : http://zp.nashigroshi.org/2013/04/29/taksi-dlya-peklushenka/

[8] Хендлінгом в комунальному аеропорту займаються фірми нинішнього та колишнього директора КП : http://zp.nashigroshi.org/2015/05/25/hendlinhom-v-komunalnomu-aeroportu-zajmayutsya-firmy-nynishnoho-ta-kolyshnoho-dyrektora-kp/

[9] Фірмі, яка набралася підрядів на 40 мільйонів, дали ще один на берегоукріплення біля села, яке щоденно підмивається морем : http://zp.nashigroshi.org/2015/07/31/firmi-yaka-nabralasya-pidryadiv-na-40-miljoniv-daly-sche-odyn-na-berehoukriplennya-bilya-sela-yake-schodenno-pidmyvajetsya-morem/

[10] “ЗАлК” на метал пиляли за участі фірми колишнього енергодарського “регіонала” і нинішнього самооборонівця : http://zp.nashigroshi.org/2015/09/14/zalk-na-metal-pylyaly-za-uchasti-firmy-kolyshnoho-enerhodarskoho-rehionala-i-nynishnoho-samooboronivtsya/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.