Керівника фірми виправдали по справі поставки поганого вугілля, бо слідство до останнього ховало докази

05 Квітня 2017

Чернігівський районний суд ухвалою від 27 березня визнав невинуватим директора ТОВ “ТВК “Вугілля дон прайм” Євгена Лебединського у справі щодо постачання неякісного вугілля школі.

Згідно матеріалів справи, відділ освіти, молоді та спорту Чернігівської райдержадміністрації та ТОВ “Торгівельно виробнича компанія “Вугілля дон прайм” у 2016 році уклали угоду на закупівлю 250 тон кам’яного вугілля марки ДГОМ (13-50) зольністю не більше 18 %, вологістю не більше 12 %, теплотою згорання не менше 5900 кКал/кг вартістю 499 тис. грн.

Згодом фірма поставила вугілля та отримала усі кошти.

Однак, з’ясувалось, що відповідно до протоколу випробування, це вугілля відповідало марці Д або ДГ. Його фактична зольність становила – 37,9%, а нижча теплота згорання – 4202 ккал/кг, що підтверджує його низьку якість та невідповідність умовам договору.

Окрім цього, слідчі стверджували, що директор ТОВ “ТВК Вугілля Дон Прайм” з метою одержання неправомірної вигоди для себе, передав заявки на поставку вугілля ТОВ “Магніт”, яке поставило до Владівської ЗОШ І-III ступенів 134 тони неякісного вугілля, чим завдало шкоди у розмірі 134 тис. грн.

Сам директор у суді свою вину не визнав, вказував, що до школи постачалось якісне вугілля, поставляло його “ТВК “Вугілля Дон Прайм”, а не підпорядковане йому ТОВ “Магніт”. У липні 2016 року він з представниками школи та освітнього відділу райдержадміністрації відібрали зразки поставленого вугілля та направили їх на дослідження. За їх результатами, належна якість вугілля підтвердилась. Також, Лебединський вказував, що ніякої неправомірної вигоди не отримував. Варто зазначити, що дослідження в цьому випадку здійснювали приватне ТОВ “ССІ”.

Допитані у якості свідків начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, директор та завідуючий господарством Владівської загальноосвітньої школи вказали, що жодних скарг на температурний режим у школі не було, вугілля було поставлено належної якості, проблем з його горінням не було.

Зібрані ж слідчими докази, зокрема щодо відбору та випробувань вугілля, звіт про незалежну оцінку розміру збитків, висновок судово-економічної експертизи, – суд за клопотанням захисників визнав недопустимим, оскільки цих документів не було в реєстрі матеріалів досудового розслідування, також вони не відкривалися обвинуваченому та захиснику. Напроти, суд дослідив акт по відбору вугілля, сертифікат якості, а також протокол випробувань вугілля, наданих захисником. Відповідно до цих документів, кам’яне вугілля відповідало умовам поставки.

Таким чином, слідство не надало жодного доказу на підтвердження вини Євгена Лебединського, не довело в чому саме виразилося отримання неправомірної вигоди ним, не підтвердило факт передачі заявки ТОВ “Магніт”, і як наслідок, поставки ним неякісного вугілля. Тому, суд визнав директора ТОВ “ТВК Вугілля Дон Прайм” невинуватим.

ТОВ “ТВК Вугілля Дон Прайм” належить донеччанину Євгену Лебединському.  Фірма за цим же договором підозрюється у поставці вугілля Відділу освіти, молоді та спорту Чернігівської РДА обсягом на 50 тон меншим, ніж було заявлене. По цій справі для начальника вказаного Відділу та директора “ТВК Вугілля Дон Прайм” обирали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Чернігівка

НАШІ ГРОШІ

22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023
12.09.2023