- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Екс-чиновника ОДА визнали винним у розкраданні на фіктивній закупівлі реклами 9 років тому

Опублікував Editor 05.05.2017 @ 13:58 в Новини | No Comments

Колишнього заступника начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Запорізької облдержадміністрації Олександра Дмитренко визнали винним у  фіктивній та безконкурсній закупівлі реклами. Про це йдеться у вироці [1] Орджонікідзевського районного суду від 18 квітня.

Згідно з матеріалами справи, заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зав’язків з громадськістю ЗОДА Олександр Дмитренко, ТОВ “Рекламне агентство “Тандем – У” та ФОП Симоненко Елена Валентинівна у 2008 році уклали угоду щодо оренди місця під рекламу вартістю 95 тис. грн. Так, планувалося розмістити святкові плакати в честь Дня Соборності, Пасхи, Дня Перемоги, Дня Конституції, День державного прапора, Нового року, Різдва Христового.

Через два дні сторони підписали акти приймання виконаних робіт з розміщення 330 бігбордів, та згодом фірма отримала вказані кошти.

Однак, досудове слідство вказувало, що ці роботи виконані не були, та й взагалі у такий строк їх неможливо виконати.

Окрім цього, так само протягом 2008-2009 рр. були оформлені і роботи з виготовлення банерів з логотипом 70-річчя утворення Запорізької області, послуги з розробки, виготовлення ескізів та макетів до різних свят. Відповідні ж договори спеціально за формальними причинами розбивали на частини, намагаючись ухилитися від необхідного проведення відкритих торгів для закупівлі послуг від 100 тис. грн.

Крім того, для прикриття своєї незаконної діяльності від контролюючих органів, Дмитренко та директор вказаного рекламного агентства Віктор Текуч, окрім вказаної підприємниці використовували ще декілька. Таким чином, у співучасті з ними, начебто закуповувались сувеніри, оренда зала і обладнання, розробка сценаріїв для науково-просвітницьких заходів, отримані ж гроші підприємці знімали з власних рахунків і віддавали Дмитренку.

Загалом за вказаною схемою Дмитренко та Текуч заволоділи державними коштами на суму 663 тис. грн.

Виходячи з цього, слідчі у 2011 році відкрили [2] кримінальне провадження, а за їх клопотанням суд обрав для Елени Симоненко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тоді вона вказувала на свою невинуватість та пояснювала, що займалася друком плакатів. Згодом з-під варти вона вийшла, а вже під час розгляду обвинувального вироку судом у 2017 році, вказувалося, що Симоненко змінила свою думку, і повністю розкаялася у злочині. У якості ж доказів вини Дмитренка, Симоненко та Текуча, слідчі надали суду протокол виїмки, огляду, обшуку, очної ставки, показання свідків, листи від директорів палаців та концертних залів, в яких ті вказували, що не надавали послуг з оренди залу та обладнання вказаним у справі особам.

Виходячи з цього, суд визнав усіх трьох винними за ст. 191 КК (привласнення шляхом зловживання службовим становищем) та призначив п’ять років позбавлення волі з іспитовими строками. Так, Симоненко отримала 2 роки іспитового строку та ще позбавлення права займатися підприємництвом на рік, Дмитренко – 3 роки іспитового строку та позбавлення права займати керівні посади на 2 роки, Текуч – три роки іспитового строку та позбавлення права займати керівні посади на рік. По статті ж 366 КК (службове підроблення) та 28 КК (вчинене групою осіб) Текуча та Дмитренка звільнили від відповідальності за строками давності, а Симоненко виправдали.

Окрім цього, у справі вказувалось, що Запорізька облдержадміністрація ще у 2015 році відмовилась [3] від цивільного позову про відшкодування збитків розміром 765 тис. грн.

Також зазначалось, що Елена Симоненко працювала у “Тандем – У”, а потім зайнялась власною справою. Принтер для друку плакатів по вказаній справі вона начебто орендувала у ТОВ “АФ Екопринт”, яке, зокрема, також належить Віктору Текучу.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2017/05/05/eks-chynovnyka-oda-vyznaly-vynnym-u-rozkradanni-na-fiktyvnij-zakupivli-reklamy-9-rokiv-tomu/

URLs in this post:

[1] вироці: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/66072089

[2] відкрили: http://zp.nashigroshi.org/2014/01/22/vlasnyk-firmy-v-yakoho-oda-zamovyla-fiktyvnyh-posluh-na-miljon-zaborhuvav-za-orendu-komunalnykam/

[3] відмовилась: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/52339643

[4] Таксі для Пеклушенка : http://zp.nashigroshi.org/2013/04/29/taksi-dlya-peklushenka/

[5] Хендлінгом в комунальному аеропорту займаються фірми нинішнього та колишнього директора КП : http://zp.nashigroshi.org/2015/05/25/hendlinhom-v-komunalnomu-aeroportu-zajmayutsya-firmy-nynishnoho-ta-kolyshnoho-dyrektora-kp/

[6] Фірмі, яка набралася підрядів на 40 мільйонів, дали ще один на берегоукріплення біля села, яке щоденно підмивається морем : http://zp.nashigroshi.org/2015/07/31/firmi-yaka-nabralasya-pidryadiv-na-40-miljoniv-daly-sche-odyn-na-berehoukriplennya-bilya-sela-yake-schodenno-pidmyvajetsya-morem/

[7] “ЗАлК” на метал пиляли за участі фірми колишнього енергодарського “регіонала” і нинішнього самооборонівця : http://zp.nashigroshi.org/2015/09/14/zalk-na-metal-pylyaly-za-uchasti-firmy-kolyshnoho-enerhodarskoho-rehionala-i-nynishnoho-samooboronivtsya/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.