- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Поліція підозрює АЕС у перерахуванні Альтману безпідставно 18 мільйонів

Опублікував Editor 12.05.2017 @ 10:16 в Новини | No Comments

Слідчі Енергодарського відокремленого відділення поліції займаються справою щодо безпідставного отримання “Unix CZ s.r.o.” 18 млн грн за підрядом від ВП “Запорізька АЕС”. Про це йдеться в ухвалі [1] Енергодарського міського суду від 27 квітня.

Згідно з матеріалами справи, ВП “Запорізька АЕС” ДП “НАЕК “Енергоатом” та компанія “Unix CZ s.r.o.” у 2016 році уклали угоду з розрахунку на сейсмічний вплив устаткування та трубопроводів реакторного відділення енергоблоків №1 і №2 АЕС вартістю 832 тис. дол. США (18,4 млн грн). Договір підписували за результатами тендеру.

Однак, досудове слідство з’ясувало, що надані фірмою невказані звітні документи, не пройшли державну експертизу та узгодження з Державною інспекцією ядерного регулювання України. Всупереч цьому, посадові особи АЕС оформили акти здачі-приймання послуг за цим договором, що призвело до безпідставного перерахування “Unix CZ s.r.o.” 18 млн грн.

Виходячи з цього, слідчі клопотали у суді про тимчасовий доступ з можливістю вилучення до документації щодо конкурсних торгів та виконання вказаного договору, на що отримали згоду.

Як писали [2] “Наші гроші. Запоріжжя”, на тендері “Unix CZ s.r.o.” конкурувала лише з ТОВ “Фундаментстроймакс” (22,7 млн. грн.), оскільки пропозицію ще одного учасника ТОВ “ІПП-Центр” вартістю (17,7 млн. грн) відхилили через невідповідність умовам документації торгів. При цьому, ще на стадії початку торгів “ІПП-Центр” скаржилося до Антимонопольного комітету щодо встановлення дискримінаційних вимог в конкурсній документації, що АМКУ підтвердив та зобов’язав АЕС внести відповідні зміни. Також “ІПП-Центр” успішно оскаржило відхилення його пропозиції, і АМКУ зобов’язав АЕС скасувати рішення про акцепт пропозиції “Unix CZ s.r.o.”. Проте, Запорізька АЕС повторно акцептувала пропозицію чеської компанії і уклала з нею угоду.

“Unix CZ s.r.o.” з 2002 по 2011 належала киянину Глібу Серебрякову. Протягом 2011 – початку 2014 років компанія належала американській “Maot LLC”. В квітні 2014 року 50%  чеської компанії знову зареєстрували на Серебрякова, а в квітні 2015 року інші 50% переоформили на чеську “GVS Praha s.r.o.”, якою Серебряков володіє одноосібно.

В свою чергу, керівниками “Maot LLC” є Самуель, Тимур, Ірина та Олександр Альтман. Останній відомий тим, що в 2013 році за допомогою судових рішень захопив [2] телеканал TVi. Серебряков також раніше значився серед керівників американської компанії.

Гліб Серебряков і Олександр Альтман у різний час були керівниками ТОВ “Атом-Енерго-Проект”, а Серебряков виступав засновником до 2013 року.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2017/05/12/politsiya-pidozryuje-aes-u-pererahuvanni-altmanu-bezpidstavno-18-miljoniv/

URLs in this post:

[1] ухвалі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/66257929

[2] писали: http://zp.nashigroshi.org/2016/02/04/rejder-tvi-za-18-miljoniv-vyznachyt-sejsmichnyj-vplav-na-aes/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.