Виведений зі складу ЗАлКу кар’єр хоче відсудити обладнання, без якого зупиниться запущений торік цех

21 Червня 2017

ТОВ “Глухівський кар’єр кварцитів” намагається відсудити у ПАТ “ЗАлК” обладнання на якому в 2016 році запустили виробництво алюмінієвої катанки. Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Запорізької області від 7 червня.

Згідно з матеріалами справи, ПАТ “ЗАлК” та ТОВ “Глухівський кар’єр кварцитів” у 2015 році уклали угоду на передачу майна на зберігання (лінію лиття та прокату алюмінієвої катанки, двигуни, станки, вузли, інструменти, кран, насос, інше устаткування та обладнання) вартістю 6,5 млн грн.

Однак, Глухівський кар’єр кварцитів вже у 2017 році звернувся до суду із позовом про зобов’язання повернути це майно, а, до часу вирішення цього питання, заборонити ЗАлКу користуватися чи розпоряджатися ним.

Так, вказувалося, що ЗАлК не повертає кар’єру майно, та більш того, використовує його для нещодавно запущеного виробництва катанки. Це підтверджується доповіддю директора алюмінієвого комбінату на засіданні спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації.

ЗАЛК, на противагу, вказував про чинний арешт цього майна у рамках розслідування кримінального провадження №12015080060000107 СБУ про зловживання посадовцями підприємства під час продажу його обладнання (деталей справи не розкривається). Саме тому, застосування вказаного заходу є недоцільним.

Суд відмовив кар’єру власне щодо заборони ЗАлК користуватися майном, оскільки його представники не надали жодних доказів на підтвердження використання при виробництві саме переданого на зберігання майна, також не довели доцільність використання такого засобу забезпечення позову по справі. Окрім цього, вказувалося, що такі заходи можуть призвести до повного припинення діяльності комбінату.

Основна ж вимога (сам позов) Глухівського кар’єру щодо повернення майна зі зберігання, ще розглядається судом. ЗАлК стосовно такого повернення майна кар’єру виступав проти, і у рамках вказаної справи подавав зустрічний позов. Однак, відповідну заяву суд повернув без розгляду, оскільки комбінат у позові намагався оскаржити інший договір – продажу майна – за яким воно й перейшло до кар’єру кварцитів. Суд наголошував, що такий позов має розглядатися окремо. Зараз стосовно цієї відмови розглядається апеляція.

Раніше комбінат намагався визнати недійсним договір щодо продажу майна й окремим позовом. Тоді, вказувалося, що гендиректор ЗАлКу Стеліос Христодолоулоу підписав у 2015 році договір з ТОВ “Алюмінієва катанка Запоріжжя” за яким обладнання підприємства відійшло цій фірми, вже після цього вона передала право власності на нього “Глухівський кар’єр кварцитів”, який, у свою чергу, передав його за договором зберігання знову ЗАлК. Представники алюмінієвого підприємства у суді вказували на відсутність прав у Христодолоулоу на підписання такого договору, однак суд відмовив у позові, оскільки  “Алюмінієва катанка Запоріжжя” вже ліквідувалася, а комбінат не заявив своїх кредиторських вимог. Апеляція згодом це рішення підтвердила.

Група “РуСал” російського олігарха Олега Дерипаски тривалий час через різні фірми володіло ПАТ “ЗАлК”, однак у 2015 році суд повернув комбінат державі.

Саме старі власники у 2014 році відзначали, що алюмінієве підприємство буде розділено на два: власне “ЗАлК” і нову компанію – “Алюмінієва катанка Запоріжжя”, яка фактично не мала виробляти продукцію.

“Глухівський кар’єр кварцитів” раніше знаходився у складі ЗАлКу, однак колишні володільці вивели його з алюмінієвого підприємства, ще й з порушеннями – без визначення ринкової вартості та при наявному конфлікті інтересів. Таким чином, підприємство отримало 6 млн грн збитків.

ТОВ “Глухівський кар’єр кварцитів” належить кіпрській United Company Rusal Silicon Limited, що входить до вказаної групи компаній “РусАл”. Зараз ЗаЛК судиться з вказаними кіпріотами за повернення кар’єру.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023