22 Червня 2017
Господарський суд Запорізької області рішенням від 6 червня стягнув з Концерну “Міські теплові мережі” на користь ТОВ “Інжмехбуд” 460 тис. грн боргу за договором підряду.
Згідно з матеріалами справи, Концерн “Міські теплові мережі” та ТОВ “Інжмехбуд” у 2015 році уклали угоду на підключення теплових мереж котельні по вул. Таганська, 1 до теплових мереж котельні по вул. Щаслива, 2а зі строком виконання робіт до березня 2016 року та динамічною вартістю 1,5 млн грн.
В якості попередньої оплати МТМ перерахувало фірмі 907 тис. грн, а згодом за актами виконаних робіт прийняло будівництво на 1,3 млн грн. Однак, решту коштів у сумі 400 тис. грн “Інжмехбуд” так і не отримало.
Виходячи з цього, представники вказаної фірми звернулися до суду із позовом про стягнення коштів та штрафних санкцій на загальну суму 460 тис. грн.
Представники МТМ у суді вказували, що керівник служби безпеки “Міські теплові мережі” у серпні 2016 року повідомив фірму про виявлення під час перевірки одного з актів виконаних робіт ряду незазначених у справі зауважень. Також було вказано, що решту коштів фірма отримає тільки після їх усунення та надання відповідного коригувального акту, а також виправленої виконавчої документації. Фірма вказані зауваження усунула лише частково (не відкоригувала обсяги земельних робіт та будівельного сміття, недооформила документи і т. ін.), а документацію повністю так і не надала. Окрім цього, “Інжмехбуд” не надало рахунків на оплату, та виконало роботи з порушенням строків (липень 2016 року).
Однак, суд позов фірми задовольнив, оскільки “Міські теплові мережі” підписували акти виконаних робіт без жодних зауважень, чим підтвердили факт виконання робіт підрядником. Після цього, комунальне підприємство фактично позбавилося права посилатися на явні недоліки роботи. Сам коригувальний акт є лише зміною до актів виконаних робіт, а не документом щодо їх прийняття. Ненадання ж рахунку, виконавчої документації та порушення строку робіт не є підставною для звільнення від оплати робіт.
Також, суд частково задовольнив клопотання МТМ про розстрочку рішення у зв’язку з підготовчими роботами до опалювального сезону. Таким чином, комунальники мають впродовж наступних чотирьох місяців сплачувати фірмі по 114, 5 тис. грн.
ТОВ “Інжмехбуд” належить Михайлу Бондаренку, Сергію Корховому та Ігорю Рупчеву. Бондаренко – це чоловік Світлани Борндаренко – начальниці тендерного комітету Виконкому Бердянської міськради. Михайлу Бондаренкові належить (5%) фірма ТОВ “Укркислородмонтаж”, яка фігурувала у справі про отримання коштів від чернігівської лікарні за непонесені витрати. При цьому частку власності чоловіка у фірми “Інжмехбуд” Світлана Бондаренко у своїй декларації не вказала.
Рупчев – це чоловік Ірини Рупчевої – заступниці начальника одного з управлінь Департаменту економічного розвитку і торгівлі ЗОДА.