Начальника цеху АЕС відсторонили від посади за “договорняк” з некваліфікованим підрядником

27 Червня 2017

Жовтневий районний суд ухвалою від 16 червня відсторонив від посади начальника енергоремонтного підрозділу Запорізької АЕС за підозрою у зловживанні службовим становищем.

Згідно з матеріалами справи, дирекція з ремонтів ДП НАЕК “Енергоатом” наприкінці 2014 року провела технічну нараду з питань організації виконання капітальних ремонтів дизель-генераторів. На ній було вирішено про залучення до цих робіт сторонніх спеціалізованих організацій.

На виконання цього рішення, перший заступник генерального директора ВП ЗАЕС  уклав у 2015 році угоду з ТОВ “Мотортєх” щодо виконання робіт по розборці та дефекації дизеля вартістю 350 тис грн та кінцевим строком здачі до лютого-квітня того ж року.  Вже після виконання робіт, фірма у червні отримала всі кошти.

Однак, досудове слідство з’ясувало, що “Мотортєх” не мала необхідної матеріально-технічної бази та кваліфікованих працівників з досвідом виконання аналогічних робіт. Окрім цього, для таких ремонтів у “Енергоатому” є спеціалізована організація – відокремлений підрозділ “Атомремонтсервіс”. Сам головний інженер вступив у змову з директором ТОВ “Мотортєх”, а також долучив до цього начальника енергоремонтного підрозділу. За вказівкою останнього, усі роботи призначені для “Мотортєх” майже повністю виконали працівникик АЕС. Окрім цього, він погодив технічне завдання для фірми та організував підготовку прийнятного пакету документів для неї працівниками АЕС. У свою чергу, вказаний перший заступник гендиректора сам звернувся до ТОВ “Мотортєх” з пропозицією виконати роботи, а потім ще й прийняв від неї на початку документи, які цілком не підтверджували її кваліфікацію.

Зрештою, начальник енергоремонтного підрозділу та вказаний заступник підписали акти виконаних робіт, знаючи про їх незавершеність та відсутність погодження технічного звіту.

З огляду на те, що більшість свідків з викривальними показаннями про протиправну діяльність вказаного начальника підрозділу знаходяться в його підпорядкування; здійснення злочину на вказаній посаді; а також додаткові невказані факти його протиправною діяльності як службової особи, слідчі клопотали у суді про відсторонення його від посади строком до 16 серпня. Суд це клопотання задовольнив.

Окрім цього, у справі вказувалося, що директор ТОВ “Мотортєх” був присутній на нараді щодо залучення сторонніх фірм до виконання робіт.

Миколаївське ТОВ “Мотортєх” належить Сергію Ісаєнкову.

Начальником енергоремонтного підрозділу вказується Микола Бабенко. У лютому 2015 року зазначали про його трирічне з гаком керівництво вказаним цехом.

Станом на квітень 2015 року головним інженером ЗАЕС вказувався Ф. Красногоров.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Енергодар

НАШІ ГРОШІ

24.03.2023
23.03.2023
22.03.2023
21.03.2023
20.03.2023
19.03.2023
17.03.2023
16.03.2023
15.03.2023
14.03.2023
13.03.2023