“Розпильщиця”, при згоді керівництва комбінату, через суд скасувала перехід “ЗАлКу” на закупівлі в “ProZorro”

26 Липня 2017

Господарський суд Запорізької області своїм рішенням від 6 липня скасував рішення наглядової ради  ПАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” про перехід на закупівлі через систему “ProZorro”.

Згідно матеріалів справи, у січні 2017 року відбулося засідання наглядової ради загальних зборів акціонерів ПАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат”. Окрім іншого, наглядова рада прийняла рішення щодо зобов’язання генерального директора здійснювати закупівлю товарів, робіт та послуг у відповідності до Закону України “Про публічні закупівлі”. І саме з вимогою визнання частково недійсним рішення наглядової ради відносно цього питання  до суду звернулася ФОП Мухоріна Ольга Василівна, який міноритарний акціонер ПАТ “ЗАлК” (0,0002%).

До того ж, представник “ЗАлКу” в суді підтримав вимогу Мухоріної, оскільки комбінат не підпадає під дію закону “Про публічні закупівлі”. Також рішення наглядової ради порушує приписи Цивільного кодексу, відповідно до яких сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента, тощо. Тож обмеження “ЗАлКу” у здійснення вибору контрагентів призводить до порушення права та законних інтересів Мухоріної, як акціонера.

Водночас, суд послався на роз’яснення Мінекономрозвитку від квітня 2016 року в якому, зокрема, вказується на підпадіння юридичної особи під дію закону у випадку забезпечення нею потреб держави чи територіальної громади не на комерційній або промисловій основі, а на підставі того, що держава (органи місцевого самоврядування) зобов’язала (створила, уповноважила, визначила) саме цю юридичну особу забезпечувати таку потребу. І оскільки “ЗАлК” не підпадає під таке визначення, суд задовольнив позов Мухоріної.

Нині основним акціонером ПАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” (68%) є держава, в особі Фонду державного майна. Також майже 30% належить кіпрській компанії Velbay Holdings Limited.

Зазначимо, частина інших підприємств з державною часткою власності і  які не підпадають під дію закону “Про публічні закупівлі” переходять  на використання системи “ProZorro” відповідно до закону “Про публічні закупівлі”. Навіть уже державний “Приватбанк”.

Ольга Мухоріна володіла ТОВ “Торговий дім “Запоріжнафтострой”, яке визнали порушником антиконкурентного законодавства. Так, “Запоріжнафтострой” узгодило свої пропозиції з іншим учасником під час участі в одному з тендерів у 2014 році. Відтак, ТОВ “Торговий дім “Запоріжнафтострой” внесли до реєстру підприємств-порушників антиконкурентного законодавства. Відповідно до закону “Про публічні закупівлі”, протягом трьох років замовники мають відмовляти таким учасникам в участі у процедурі закупівлі.

Окрім цього, Ольга Мухоріна є власником та директором ТОВ “Торговий дім “Граальбуд”, яке мало господарські відносини із алюмінієвим комбінатом – комбінат передав цій фірмі право вимоги боргу іншого підприємства перед “ЗАлК”.

Генеральним директором ПАТ “ЗАлК” є Дмитро Лобіков. Він раніше очолював комітет з конкурсних торгів КУ “Запорізька обласна клінічна лікарня”. СБУ та прокуратура розслідували факти укладання між обллікарнею та підконтрольною Лобікову фірмою договорів на надання юридичних послуг, згідно яких фірмі перераховано більше 350 тис. грн. Разом з цим, всю роботу виконували штатні юристи КУ “Запорізька обласна клінічна лікарня”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

01.04.2023
31.03.2023
30.03.2023
29.03.2023
28.03.2023
26.03.2023
24.03.2023
23.03.2023
22.03.2023
21.03.2023
20.03.2023