- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Експерт держбудекспертизи шантажем вибивала екологічні дозволи для власної фірми

Опублікував Editor 02.08.2017 @ 17:14 в Новини | No Comments

Обласна прокуратура розслідує справу щодо отримання експертом ДП “Укрдержбудекспертиза” та власником ПНТП “Соціум” Людмилою Тараненко неправомірної вигоди у вигляді дозволів на викиди для “ЗЕРЗ”. Про це йдеться в ухвалі [1] Орджонікідзевського районного суду від 20 липня.

Згідно з матеріалами справи, ПрАТ “Запорізький електровозоремонтний завод” та Приватне науково-технічне підприємство “Соціум” у 2016 році уклали угоду з надання послуг щодо коригування дозволу підприємства на викиди забруднювальних речовин у повітря.

Фірма свою роботу виконала і за результатами сформувала пакет документів, з яким “ЗЕРЗ” наприкінці 2016 року звернулося до Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької ОДА для отримання відповідних дозволів на викиди.

Однак працівники департаменту встановили чисельні порушення та недостовірні відомості у документах, тому повернули їх ПрАТ “ЗЕРЗ” на доопрацювання. Завод потім ще неодноразово звертався до держадміністрації задля отримання дозволів, однак йому відмовляли.

З огляду на це, технічний директор “Соціум” та водночас експерт ДП “Укрдержбудекспертиза” Людмила Тараненко повідомила директору вказаного департаменту, що в неї (як експерта “Укрдержбудекспертизи”) перебуває проект техніко-економічного обґрунтування будівництва водопроводу у Кирилівці, і вона буде створювати штучні перешкоди у отриманні позитивного висновку по ньому, якщо ЗЕРЗ не отримає дозволи. Так директор департаменту був змушений погодитися на цей “обмін”.

Дозволи для “ЗЕРЗ” Тараненко отримала наприкінці травня 2017 року, а місяць потому прокуратура повідомила їй про підозру у цьому кримінальному проваджені №42017080000000271.

Вже у суді слідчі клопотали про взяття під варту Тараненко, однак через відсутність достатнього обґрунтування у обранні саме такого запобіжного заходу, для неї визначили домашній арешт з 21:00 до 6:00 щоденно до 26 серпня.

ПНТП “Соціум” належить тій же Людмилі Тараненко, керує фірмою з травня 2017 року Валерій Барибін.

Будівництво водоводу у Кирилівці, про яке говорила Тараненко у справі, – це масштабний проект з загальною [2] вартістю у 33 млн євро, які планують залучити від Європейського банку реконструкції та розвитку як кредит. У січні 2017 року повідомлялося [3] про отримання експертизи з оцінки, вочевидь, для частини будівництва вартістю в 1 млн грн. У лютому ж планувалося оголосити конкурсу на проект з прокладки водопроводу.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2017/08/02/ekspert-derzhbudekspertyzy-shantazhem-vybyvala-ekolohichni-dozvoly-dlya-vlasnoji-firmy/

URLs in this post:

[1] ухвалі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/67883492

[2] загальною: http://www.mig.com.ua/zaporozhe/item/18356-v-kirillovke-postroyat-vodoprovod-za-33-milliona-evro

[3] повідомлялося: http://z-city.com.ua/30-01-17-16-30.01.2017

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.