- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Врятований від ліквідації банк стягнув з облавтодору 20 мільйонів боргу за кредитом

Опублікував Editor 04.09.2017 @ 10:38 в Новини | No Comments

Дочірнє підприємство “Запорізький облавтодор” ВАТ “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України” має повернути 19,5 млн грн боргу за кредитною угодою. Відповідне рішення [1] 21 серпня прийняв Господарський суд Запорізької області.

Згідно матеріалів справи, у 2012 році ПАТ “Український інноваційний банк” (нині ПАТ “Укрінком”) відкрило ДП “Запорізький облавтодор”  річну кредитну лінію з лімітом 20 млн грн під 21% річних.

Фактично банк видав облавтодору 19,85 млн. грн, повернення яких додатковими угодами декілька разів переносилося.

Влітку 2016 року банк направив облавтодору листа з вимогою сплати залишок кредиту в 19,5 млн грн та заборгованість за відсотками в розмірі 7,01 млн грн. Однак в облавтодорі на лист не відреагували.

І оскільки термін по виплаті кредиту вже сплив, суд задовольнив позов ПАТ “Укрінком”, зобов’язавши сплатити ДП “Запорізький облавтодор” 19,5 млн грн.

При цьому, облавтодор зустрічним позовом намагався визнати недійсним деякі додаткові угоди, якими продовжено термін сплати кредиту, як наслідок, формально термін сплати настав би раніше і відтак сплив термін позовної давності. Однак суд спростував аргументи облавтодору про відсутність повноважень у керівника запорізької філії банку підписувати ці додаткові угоди.

В грудні 2015 року Національний банк України визнав “Укрінбанк” неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів до нього тимчасову адміністрацію.

За позовом акціонерів банку, в березні 2016 року суд визнав дії НБУ та Фонду незаконними, що підтвердили апеляційний та Вищий адмінсуд. Також акціонери успішно опротестували в суді рішення НБУ про забирання ліцензії в банку і початок його ліквідації.

Після цього акціонери ПАТ “Укрінбанк” перейменували його в ПАТ “Українська інноваційна компанія” (“Укрінком”) і перереєстрували у Сєвєродонецьку.

Після визнання банку неплатоспроможним Фонд гарантування вкладів виплатив [2] 1,78 млрд грн з 1,84 млрд. грн загальної суми, яка могла бути повернута фондом.

Головним акціонером “Укрінбанк” та нині “Укрінкому” є Володимир Клименко.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2017/09/04/vryatovanyj-vid-likvidatsiji-bank-styahnuv-z-oblavtodoru-20-miljoniv-borhu-za-kredytom/

URLs in this post:

[1] рішення: http://reyestr.court.gov.ua/Review/68505867

[2] виплатив: https://biz.censor.net.ua/news/3012540/pravopreemnik_otsujennogo_u_nbu_34ukrinbanka34_zayavil_o_nachale_vyplat_krupnym_vkladchikam

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.