Запорізькі комунальники хочуть купити солі на мільйон вже в іншої фірми тендерної “розпильщиці”

11 Вересня 2017

КП “Запоріжремсервіс” має намір укласти угоду з ТОВ “Торговий дім “Граальбуд” на поставку солі загальною вартістю 1,223 млн грн. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро”.

Фірма має поставити 1000 тон дорожньої солі з антизлежувачем.

На тендер подалося троє учасників. Окрім “Граальбуду”, також дочірнє підприємство “Донбас-сіль-регіон” промислового підприємства “Промтехмеханізація” (1,224 млн грн) і ТОВ “НТ Гармонія” (1,221 млн грн).

Втім, дешевшу пропозицію “НТ Гармонія” відхилили у зв’язку з неподанням деяких довідок. Водночас, одразу після акцепту пропозиції “Граальбуду”, “НТ Гармонія” вказало на невідповідність інформації про аналогічні договори переможця тендерній документації. Так,  “Граальбуд” по одному договору постачало пісок та щебінь, по іншому вугілля і лише по одному договору сіль фірмі “Кип і Ко”, яка відома на ринку як продавець, а не покупець солі. Тож на думку “НТ Гармонія”, це не може бути підтвердженням досвіду виконання аналогічних договорів. Поки відповідь “Запоріжремсервіс” на цю вимогу очікується.

Торговим домом “Граальбуд” володіє Ольга Мухоріна. Водночас, вона володіла ТОВ “Торговий дім “Запоріжнафтострой” коли влітку минулого року Антимонопольний комітет України визнав цю фірму порушником антиконкурентного законодавства. Так, “Запоріжнафтострой” узгодило свої пропозиції з іншим учасником під час участі в одному з тендерів у 2014 році від Новомиколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат “Паросток”.

АМКУ підтвердив інформацію сайту “Наші гроші. Запоріжжя” та вказав, що фірми розміщувалися в одному приміщенні, використовували одну електронну пошту, один номер телефону/факсу, користувалися одним комп’ютером, були обізнані про господарську діяльність один одного, тож була можливість доступу та обміну інформацією між учасниками торгів.

Доказами антиконкурентної узгодженої поведінки учасників торгів є не тільки схожості у оформленні ними пропозицій, а й цивільно-правові відносини між підприємствами, потенційна можливість реального виконання кожним з них зроблених ними пропозицій.

Відтак, ТОВ “Торговий дім “Запоріжнафтострой” внесли до реєстру підприємств-порушників антиконкурентного законодавства. Відповідно до закону “Про публічні закупівлі”, протягом трьох років замовники мають відмовляти таким учасникам в участі у процедурі закупівлі.

Не зважаючи на це, КП “Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів” у лютому 2017 року за результатами переговорної процедури замовило ТОВ “Торговий дім “Запоріжнафтострой” сіль для утримання доріг загальною вартістю 1,5 млн грн.

Прокуратура зверталася до суду із позовом про визнання недійсним вказаного рішення тендерного комітету та договору, а також стягненні з фірми отриманих коштів, однак безуспішно.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023
23.11.2023
22.11.2023