Справу екс-земельника міськради по роздачі землі на Великому Лузі повернули на новий розгляд

12 Вересня 2017

Апеляційний суд Запорізької області ухвалою від 28 серпня скасував вирок першої інстанції щодо визнання вини колишнього начальника міського управління земельних ресурсів Олега Цвіркуна у незаконній передачі ділянок на Великому Лузі та звільнення його від покарання за строками давності.

Згідно з матеріалами справи, начальник Запорізького міського управління земельних ресурсів Олег Цвіркун у 2006 році видав завдання на складання 20 громадянам проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 1,75 га по вул. Донецькій, а також на підготовку Державних актів права власності на земельні ділянки. Після отримання певних дозволів та погоджень, він склав висновок про відведення ділянок та передачу їх у власність, а потім подав для затвердження до Запорізької міської ради відповідний проект рішення, який вона і схвалила.

Однак, слідчі з’ясували, що у процесі передачі ділянок, міськрада не змінила їх цільове призначення, також депутати не погодили і процес розробки документації з землеустрою. Сам проект рішення не пройшов обов’язкової землевпорядної експертизи.

Окрім цього, ДП “Запорізьке лісомисливське господарство” не давало згоди на вилучення вказаних ділянок, також для затвердження такої процедури у документації відсутній відповідний акт розрахунку розміру збитків.

Слідство у суді стверджувало, що необхідний висновок Цвіркун підробив, і загалом своїми діями завдав шкоди державі на 2,68 млн грн.

Сам Цвіркун не визнав свою вину, вказуючи, що необхідні висновки він отримував, а остаточне рішення щодо передачі земель було за міськрадою.

Втім, суд визнав його винним з огляду на показання свідків та письмові докази. У якості покарання Олег Цвіркун отримав 3 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади на той самий строк, також штраф у 8,5 тис. грн. Проте, через закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, Цвіркуна звільнили від покарання.

Обвинувачений не погодився із таким рішенням, і звернувся до апеляції з вимогою вирок скасувати і кримінальне провадження закрити. Вказувалося, що суд не конкретизував період вчинення злочину та не визначив які саме дії Цвіркуна підпадають під ознаки зловживання службовим становищем. До того ж, не проводилася судова експертиза для розрахунку розміру завданих збитків, які й були підставою для визначення тяжких наслідків по справі. Також, зі змісту обвинувачення не можливо дійти висновку у чому конкретно обвинувачувався начальник – у зловживанні владою чи у зловживанні службовим становищем. Окрім цього, обов’язковою ознакою службового зловживання є мотив, обґрунтування якого у мотивувальній частині вироку відсутнє.

Однак суд вказав, що не може закрити кримінальне провадження у зв’язку з відсутністю складу злочину і задовольнив позов частково – скасувавши вирок і повернувши справу на повторний розгляд в суд першої інстанції.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

06.02.2023
03.02.2023
02.02.2023
01.02.2023
31.01.2023
30.01.2023
29.01.2023
27.01.2023
26.01.2023
25.01.2023
24.01.2023