“Бердянськбудтрест” через суд заблокувало півмільярдний тендер на ремонт траси до Бердянська

26 Вересня 2017

ТОВ “Бердянськбудтрест” через суд заборонило Службі автомобільних доріг у Запорізькій області вчиняти будь-які дії по закупівлі послуг ремонту траси Енергодар-Василівка-Бердянськ через дискримінаційні умови на відповідному тендері. Про це свідчить ухвала Господарського суду Запорізької області від 13 вересня.

Згідно з матеріалами справи, Служба автомобільних доріг у Запорізькій області у вересні розпочала  оцінку пропозицій учасників на тендері щодо поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-37 Енергодар – Василівка – Бердянськ на ділянці км 128+866 – км 163+310. Початково на ці торги подалися три фірми, але пропозицію ТОВ “Бердянськбудтрест” не допустили до аукціону, оскільки вона не відповідала необхідним критеріям та умовам. По результату аукціону ТОВ “Онур конструкціон інтернешнл” запропонувало дорожчу ціну (470,079 млн. грн), ніж ТОВ “Автомагістраль-Південь” (469,792 млн. грн). Тож Служба автодоріг почала оцінку дешевшої пропозиції.

Разом з цим, наприкінці серпня “Бердянськбудтрест” звернулося до суду із визнанням декотрих вимог тендеру дискримінаційними. До прийняття ж рішення по цій справі, суд, за клопотанням фірми, заборонив службі автомобільних доріг вчиняти будь-які дії по закупівлі.

Так, дискримінаційними вимогами представники “Бердянськбудтрест” називали не включення у вимоги тендеру інформації щодо можливості використання еквіваленту обладнання, машин та механізмів. Окрім цього, у частині щодо надання учасниками аналогічних договорів включена умова саме про наявність робіт з ремонту доріг “загального користування в Україні або автомобільних доріг в країнах Європейського Союзу”. Також необхідно було підтвердити аналогічні роботи саме у встановлених об’ємах та обсягах.

Суд став на бік “Бердянськбудтресту”, оскільки за їх скаргою АМКУ визнавало дії дорожників дискримінаційними на аналогічному тендері з ремонту траси Запоріжжя-Маріуполь, також зобов’язувало Службу автодоріг внести відповідні зміни до тендерної документації. До того ж, відсутність заборони на вчинення дій по закупівлі ремонту дороги Енергодар – Василівка – Бердянськ могла б ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду по справі.

При цьому, що у протоколі про відхилення пропозиції “Бердянськбудтрест”, окрім зазначених вимог, фірма не виконала й декотрі інші. Так, вона не надала довідку про виконання аналогічних робіт своїм субпідрядником ТОВ “Ремшляхбуд”, надала лише п’ять аркушів атестату акредитації випробувальної лабораторії із загальних шістдесяти одного. У цих наданих листках були відсутні дані про випробування бітумів, асфальтобетонних сумішей та їх склад.

Варто зазначити, що ТОВ “Бердянськбудтрест” подавало вимогу про усунення дискримінаційних уомв в документації торгів безпосередньо до Служби автодоріг, яка не була задоволена. Опісля фірма подала скаргу до Антимонопольного комітету, яка була залишена без розгляду, оскільки “Бердянськбудтрест” пропустило відповідні терміни для оскраження.

ТОВ “Бердянськбудтрест” входить до сфери впливу народного депутата Олександра Поньомарьова, а її кінцевими бенефіціарами вказуються Світлана Векленко та Олександр Клошинський.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Бердянськ, Василівка

НАШІ ГРОШІ

24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023