12 Жовтня 2017
Прокуратурі повернули обвинувальний акт щодо розтрати директором одного з департаментів Запорізької ОДА Володимиром Шлеєю 3,97 млн грн у зв’язку з порушенням підслідності по справі. Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду від 22 вересня.
Так, Департамент з питань цивільного захисту населення Запорізької облдержадміністрації та ТОВ “Сучасні екологічні інновації” за результатами відкритих торгів у жовтні 2015 року уклали угоду щодо видалення небезпечних зібраних відходів вартістю 3,97 млн грн. Фірма зобов’язалась знешкодити 100,5 тонн непридатних та заборонених агрохімікатів з полів Новомиколаївського, Оріхівського та Пологівського районів. Для цього вона також залучила ТОВ “НДІ “Укрекопроект”.
Згодом Департамент та “Сучасні екологічні інновації” підписали акти виконаних робіт, і фірма отримала всі кошти.
Однак досудове слідство встановило, що в дійсності ці відходи не знешкодили, а перевезли в орендоване ТОВ “НДІ “Укрекопроект” складське приміщення по вул. Теплична, 27 у місті Запоріжжя.
При цьому, директор Департаменту укладав вказаний договір, знаючи про відсутність у обох фірм ліцензії (мали лише дозвіл на поводження з тарою та упаковками з-під таких хімікатів), необхідних для такої діяльності обладнання, устаткування, спеціальних місць як то майданчиків чи складських приміщень. Вказані ж акти Шлея підписав не прийнявши та не оглянувши роботу, оскільки знав, що вона не виконана. Після, також підписав платіжні доручення, за якими фірма й отримала всі кошти.
З огляду на це, поліція у червні 2016 року відкрила кримінальне провадження № 12016080000000198. Вже по завершенню слідства, прокуратура звернулася до суду із обвинувальним актом щодо зловживань Володимира Шлеї, але суд його повернув назад. Вказувалося, що у обвинувальному акті відсутні обставини (час, місце, дата) виникнення злочинного умислу, до того ж формулювання в ньому викладені неоднозначно. Окрім цього, розслідування вказаного злочину мало проводити Національне антикорупційне бюро України, а процесуальне керівництво здійснювати Спеціалізована антикорупційна прокуратура, оскільки сума спричинених збитків по справі та стаття обвинувачення підпадають під їх компетенцію (більше 500 прожиткових мінімумів). В порушення ж норм закону, досудове розслідування проводилось слідчим управлінням ГУ Національної поліції в Запорізької області та процесуального керівництва прокуратури Запорізької області.
Варто зазначити, що у суд прокурори зверталися із обвинувальним актом за номером іншого провадження № 12017080000000200, відкритого вже у 2017 році. Проте сума збитків 3,9 млн грн і стаття обвинувачення співпадають.
Після висунення підозри у квітні 2017 року, адвокати Володимира Шлеї одразу ж звернулися до суду з заявою про відвід обласного прокурора Павла Хруща по справі, оскільки слідство мало здійснювати НАБУ. Але прокурор тоді заперечував і вказував, що підстави для відводу відсутні, а питання щодо підслідності кримінального провадження буде вирішено після проведення першочергових дій.
При цьому, прокуратура повідомляла про вручення підозри по цій справі окрім Шлеї також директору приватного підприємства. Однак в реєстрі судових рішень жодних згадок про перебіг справи відносно останнього знайти не вдалося.
Tеги | Запоріжжя