- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Поліція за 3 мільйони купила систему відслідковування абонентів мобільного зв’язку

Опублікував Editor 15.11.2017 @ 09:20 в Новини | No Comments

Головне Управління Національної поліції в Запорізькій області 14 листопада уклало угоду з ТОВ “Наукова-виробнича фірма “Юалекс дизайн ЛТД.”  на поставку комплекту мультидіапазонного обладнання виявлення ідентифікаторів мобільних терміналів вартістю 3,11 млн грн. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро”. [1]

Тендер проведено за безконкурсною переговорною процедурою , оскільки замовник двічі відміняв відкриті торги за відсутністю достатньої кількості учасників.

Обладнання розраховане на стандарти терміналів GSM/UMTS/LTE і призначене для збирання IMEI телефонів у радіусі дії чи відстеження певних терміналів; “глушити” сигнали мобільного зв’язку, перехоплювати розмови та СМС, тощо. Обладнання мають встановити на автомобіль Управління Нацполіції в Запорізькій області.  Зазвичай такі апарати використовують під час масових акцій чи поблизу об’єктів державного значення.

У 2015 році аналогічне обладнання у “Юалекс дизайн ЛТД.” купило Управління СБУ в Запорізькій області. “Юалекс дизайн ЛТД.” спеціалізується на виготовленні технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку, інших засобів негласного отримання інформації.

Кілька місяців тому голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив [2], що фірма “Юалекс дизайн ЛТД.” допомагала представникам [3] так званої “ЛНР” відслідковувати і затримувати українців.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2017/11/15/politsiya-za-3-miljony-kupyla-systemu-vidslidkovuvannya-abonentiv-mobilnoho-zvyazku/

URLs in this post:

[1] “Прозоро”.: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-11-03-001786-c

[2] заявив: https://news.pn/ru/criminal/185424

[3] допомагала представникам: http://reyestr.court.gov.ua/Review/70049451

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.