Будівництво авіатерміналу за півмільярда віддали фірмі тестя Насірова, на виписаному під неї ж тендері

16 листопадаа 2017

КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя”  за результатами тендеру 14 листопада уклало угоду з ТОВ “Альтіс-Констракшн” на будівництво пасажирського терміналу та обслуговуючих споруд загальною вартістю 529,85 млн грн. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро”.

Проект розробило ТОВ “Унівентерм”. Окрім самого терміналу, передбачено будівництво трансформаторної підстанції, дизельгенератора, насосної станції пожежогачіння та питного водопостачання, газової котельні, очисних споруд, тощо. Кошторисом  заплановано, що близько 43% від вартості витратять на обладнання, решту – на будівництво. Пропускна здатність нового терміналу – 400 пасажирів на годину (250 пасажирів міжнародних авіаліній і 150 – внутрішніх). Роботи мають завершити до кінця 2019 року.

ТОВ “Альтіс-констракшн” входить до групи компаній Олександра Глімбовського – тестя голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, який нині проходить по справі про завдання збитків державі у 2 млрд грн і відсторонений від посади.

Нагадаємо, в квітні 2017 року ТОВ “Авакс ЮА”, також зі сфери впливу Глімбовського, отримало підряд в 35 млн грн на ремонт злітно-посадкової смуги аеропорту вже після початку робіт. Після завершення ремонту літак авіакомпанії “МАУ” під час посадки застряг у незастиглому бетоні. Поліція відкрила кримінальне провадження по цьому факту і можливому розкраданню коштів.

Єдиним конкурентом на нинішньому тендері виступило ПрАТ “Укрстальконструкція”. Зокрема, “Укрстальконструкція” виступала субпідрядником групи “Альтіс” під час реконструкції аеропорту у Львові. Також два місяці тому колишній інженер корпорації “Альтіс” став членом наглядової ради “Укрстальконструкції”. І під час аукціону обидва учасника взагалі не знижували вартість своїх пропозицій.

При цьому ТОВ “Центробуд” скаржилося до Антимонопольного комітету на дискримінаційні умови в тендерній документації, однак пізніше відкликало свою скаргу у зв’язку  з відсутністю подальшої потреби в участі у цьому тендері. Зокрема, “Центробуд” вказувало, що замовник вимагає досвід будівництва саме об‘єкта авіаційної інфраструктури (будівлі пасажирського терміналу аеропорту) 5 категорії складності. Втім, технічне завдання не передбачає досвіду виконання робіт в авіаційній сфері (злітно-посадкових смуг, руліжних доріжок, перонів тощо). І це значно звужує коло потенційних учасників.

Аналогічну скаргу до АМКУ надсилало і ТОВ ” Київська енергетична будівельна компанія”, однак пізніше також відкликало свою скаргу.

В свою чергу, досвід будівництва авіаційних об’єктів має саме “Альтіс-Констракшн”. Зокрема, раніше саме ця фірма отримала підряд на реконструкцію пасажирського терміналу “D” аеропорту Бориспіль, відновлення покриття руліжних доріжок та перону в аеропорту “Херсон”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

22.03.2023
21.03.2023
20.03.2023
19.03.2023
17.03.2023
16.03.2023
15.03.2023
14.03.2023
13.03.2023
12.03.2023