Суд завернув обвинувальний акт по екс-заступнику гендиректора “МТМ” за спроби розтрати 35 мільйонів з оточенням Марченка і Грабовського

20 листопадаа 2017

Орджонікідзевський районний суд ухвалою від 27 жовтня повернув прокурору обвинувальний акт по колишньому посадовцю концерна “МТМ” Павла Соловйова через неналежне оформлення документа.

Нагадаємо, у 2013-му році ТОВ “Квант Енерго” уклало угоду на переуступлення концерну “Міські теплові мережі” прававимоги боргу у розмірі 35 млн. грн. від збанкрутілого ще в 2008-му році “Луганськводпрому”. Натомість, комунальники мали компенсувати ці кошти “Квант Енерго”. Та після перерахування фірмі 5 з 35-ти мільйонів весною 2015-го року міліція порушила кримінальне провадження. Як вказували слідчі, комунальники були цілком обізнані у тому, що отримання коштів від банкрута “Луганськводпром” є неможливим та діяли всупереч економічним інтересам концерну і в інтересах ТОВ “Квант Енерго”.

Вказаний договір з “Квант Енерго” підписував тодішній перший заступник генерального директора концерну “Міські теплові мережі” Павло Соловйов. За висновками слідства, саме він діяв всупереч економічним інтересам концерну та в інтересах фірми “Квант Енерго”, сприяв перерахуванню коштів.

По результату до суду надійшов обвинувальний акт стосовно Соловйова частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою. Санкція передбачає лише позбавлення волі на 7-12 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Втім, суд обвинувальний акт процесуальному прокурору Дмитру Копєйкіну для усунення недоліків. Вказувалося, що у акті не було вказано час, місце та спосіб розтрати коштів, що є обов’язковим для доказування. Також не вказано формулювання обвинувачення, а лише зміст повідомлення про підозру. Відсутність відомостей про місце скоєння злочину позбавляє можливості вирішити підсудність вказаного кримінального провадження. Порушення ж підсудності є підставою для скасування судового рішення. Також у обвинувальному акті не обґрунтовано у чому полягав мотив та мета розтрати коштів. Не вказано у який спосіб була досягнута групова змова по справі, як були розподілені ролі між учасниками.

Більше того, Соловйову тричі повідомляли про підозру. За відсутності правової кваліфікації злочину, неможливо встановити про вчинення якого злочину повідомлено обвинуваченого кожного разу.

Рік тому Концерн “Міські теплові мережі” через суд домігся визнання цього договору з “Квант Енерго” недійсним. Вказувалося, що жодних документів на підтвердження існування самого зобов’язання за договором переуступлення права вимоги не передавалось.

Донедавна одноосібним власником ТОВ “Квант-енерго” була Оксана Тищенко, а директором – її чоловік Едуард Тищенко. Вони є бізнес-партнерами Дмитра Марченка, який очолював антикорупційну комісію при Запорізькій облдержадміністрації.

Нині власником і директором “Квант-енерго” записаний Павло Овсянік. У своєму резюме від 2015 році він вказує про досвід роботи в ТОВ “Медіахолдинг “Репортер” та ГО “Запорізький антикорупційний комітет” (нині керівник) і при цьому орієнтувався на 3 тис. грн заробітної плати.

“Медіахолдинг “Репортер” частково належав Владиславу Грабовському, а його брат свого часу засновував громадську організацію “Запорізький антикорупційний комітет”. Владислава Грабовського згадують у ЗМІ як власника бізнесу з роботи конвертаційних центрів. В той же час, саме фірма “Ельдорадо-сервіс” з Владиславом Грабовським безпосередньо у співвласниках виводила кошти з комунальних підприємств за аналогічною схемою з переуступленням права вимоги боргу.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023
23.11.2023