28 листопадаа 2017
Чернігівський районний суд вироком від 20 листопада виправдав начальника Відділу освіти, молоді та спорту Чернігівської райдержадміністрації Віту Отроду по справі щодо приймання вугілля неналежної якості для потреб шкіл.
Згідно з матеріалами справи, відділ освіти, молоді та спорту Чернігівської райдержадміністрації та ТОВ “Торгівельно виробнича компанія “Вугілля дон прайм” у 2016 році уклали угоду на закупівлю 250 тон кам’яного вугілля марки ДГОМ (13-50) зольністю не більше 18 %, вологістю не більше 12 %, теплотою згорання не менше 5900 кКал/кг вартістю 499 тис. грн.
Згодом фірма поставила вугілля та отримала за нього кошти.
Однак, поліція стверджувала, що вугілля поставили неналежної якості і відкрила кримінальне провадження № 12015080360000207. Вже під час слідства з’ясувалося, що відповідно до протоколу випробування, це вугілля відповідало марці Д або ДГ. Його фактична зольність становила – 37,9%, а теплота згорання – 4202 ккал/кг, що підтверджувало його низьку якість та невідповідність умовам договору. У свою чергу, начальник відділу освіти, молоді та спорту Чернігівської райдержадміністрації Віта Отрода без підтвердження якості вугілля та його ваги, підписала відповідну видаткову накладну, а також дала вказівку підлеглим щодо проведення оплати за товар.
По завершенню слідства, прокуратура за участі начальника Чернігівського відділу Бердянської міської прокуратури Юрія Греся та ще одного співробітника Ніколаєнко Д.О. звернулася до суду з обвинувальним актом щодо Отроди за статтею 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Однак суд виправдав начальницю, відхиливши фактично усі докази слідства. Так, вказувалося, що відповідальним за поставлений товар був начальник господарського забезпечення відділу. До того ж, отримані спеціально створеною комісією результати лабораторного дослідження вугілля підтвердили його належну якість. Огляд же вугілля слідчими проводився без необхідного дозволу суду, тому відповідний протокол не може бути допустимим доказом. При відборі вугілля для дослідження, слідчі не керувалися вимогами ДСТУ. Окрім цього, відсутня постанова про визнання речовим доказом вилученого вугілля. Випробування ж вугілля проводилися не на замовлення слідчих, а якоїсь невказаної фізичної особи, яка немає права проводити слідчі дії. Не може бути допустимим доказом і висновок експерта, оскільки відповідний протокол не відповідає необхідним вимогам та він заснований на вже неприпустимих доказах – протоколі огляду місця події. У висновку експерта практично відсутня дослідна частина, що не дозволяє перевірити його обґрунтованість. Крім того, слідчі не надали доказів щодо поставки вугілля у меншій кількості, а оцінювач визначив лише його ймовірну вартість, що у кримінальному праві неприпустимо. Свідки ж (загалом колеги) вказували на невинуватість Отроди і зазначали, що це вугілля було найкращим за останні 20 років. Та взагалі вугілля марки ДГ і ДГОМ є вугіллям однієї марки, а літери ОМ лише позначають його клас (орех мелкий).
Раніше слідство не змогло довести вину у поставці нібито неякісного вугілля і щодо директора ТОВ “ТВК “Вугілля дон прайм” Євгена Лебединського з тих же підстав – не надало належних доказів. Тоді прокурорами по справі вказувалися Димитрій Пірожник (вочевидь, вже звільнився) та Євген Худзій.
Окрім цього “ТВК “Вугілля дон прайм” підозрюється у завищені поставки по іншій закупівлі від вказаного відділу освіти – вже бурового вугілля. По цій справі триває слідство.
Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Медіавізія». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.
Tеги | Чернігівка