- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

“Вишка” дала прокуратурі шанс забрати у Бриля&Ко 50 тисяч гектарів угідь під Києвом

Опублікував Editor 15.12.2017 @ 14:43 в Новини | No Comments

Вищий господарський суд направив на повторний розгляд позов прокуратури про визнання недійсним договору, за яким ТОВ Мисливські стежки отримали в оренду 49 тис га мисливських угідь в Київській області. Таку постанову [1] суд прийняв 15 листопада.

З матеріалів суду відомо, що в лютому 2004 році Київська обласна рада надала в користування на 25 років ТОВ Мисливські стежки 49 тис га угідь. Відразу фірма уклала з Київським державним лісогосподарським об’єднанням “Київліс” договір про умови ведення мисливського господарства на наданих угіддях, які були розташовані в Вишгородському районі. У подальшому цей договір двічі переукладався – в 2007 та 2013 роках.

Минулого року прокуратура звернулася до суду з позовом визнати незаконним та скасувати рішення Київської облради та визнати недійсним договір про надання в оренду “Мисливським” стежкам угідь. Причина – не всі власники угідь надали свою згоду на користування ними мисливцями.

Суд першої інстанції в кінці минулого року підтвердив, що листи низки сільрад Вишгородського районну, які б підтверджували їх згоду надати угіддя в користування “Мисливським стежкам”, відсутні. А ще в деяких сільрадах замість депутатів такі дозволи надали виконком або голова сільради. Тому суд погодився, що рішення Київської облради про надання Мисливським стежкам угідь є незаконним. Але позов відхилив через пропущення позовної давності. За версією суду, ще в 2009 році в.о. міжрайонного природоохоронного прокурора Київської області звертався до обласного управління лісового та мисливського господарства з проханням надати інформацію про користувачів угідь. В наданій довідці було указано і рішення облради про надання територій Мисливським стежкам, і про угоду з фірмою.

Апеляційний суд погодився з рішення першої інстанції.

ВГСУ підтвердив, що суди вірно встановили незаконність рішення Київської облради. Але визнав помилковим тлумачення ними початку відліку позовної давності. На думку ВГСУ, в цій справі його потрібно відраховувати з весни 2016 року, коли була отримана інформація від сільрад Вишгородського району про відсутність погодження. Тому ВГСУ відправив справу на повторний розгляд.

Засновниками Мисливські стежки є дружина голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля – Майя Бриль, голова президії Всеукраїнської ради УТМР Микола Шуляр [2], В’ячеслав Щегельський, Іван Радіоненко, власник ТОВ ЕПГ Югенергопромтранс Володимир Куковальський, Олексій Бакай, екс-гендиректор ДП Укртрансгаз Анатолій Руднік та екс-голова наглядової ради ПАТ “Нафтогазвидобування”  В’ячеслав Череваня. Керує фірмою Віталій Радевич, який разом з Костянтином Брилем є засновником ГО “Київське обласне громадське об’єднання “З вірою в Україну”.

В березні Національне антикорупційне бюро провело [3] обшуки в Запорізькій ОДА за підозрою в нанесенні державі збитків на суму 115 млн грн. через схеми з відчуженням землі. Бриль довго відмовлявся подати декларацію про доходи, мотивуючи це тим, що він дійсний офіцер СБУ. ЗМІ [4] раніше повідомляли про стиль життя дітей Костянтина Бриля, які відпочивали в найкращих курортах світу.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2017/12/15/vyshka-dala-prokuraturi-shans-zabraty-u-brylyako-50-tysyach-hektariv-uhid-pid-kyjevom/

URLs in this post:

[1] постанову: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/70447401

[2] Микола Шуляр: http://uoor.com.ua/ukr/about_organization/ukraine_wide

[3] провело: http://nashigroshi.org/2017/03/16/nabu-vlashtuvalo-obshuky-u-zaporizkij-oda-po-zemelnij-shemi-pislya-hubernatorskoho-raportu-pro-inventaryzatsiji-zemel/

[4] ЗМІ: https://bihus.info/ditacii-svit-maldivi-ta-gucci-ditei-posadovciv

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.