Фонд держмайна не зміг стягнути мільйон з розпильщиків заводу, бо не вистачило 7 тисяч на судовий збір

26 Грудня 2017

Господарський суд Запорізької області ухвалою від 13 грудня повернув Фонду держмайна позовну заяву щодо стягнення 900 тис. грн з ТОВ “Проммет груп” через нестачу коштів на судовий збір.

Згідно з матеріалами справи, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області у грудні звернулося до суду із позовом про стягнення з ТОВ “Проммет груп” 903 тис. грн

Однак суд повернув позовну заяву без розгляду, оскільки Фонд не доплатив 7 тис. грн судового збору (до 13 тис. грн).

В прохальній частині “майновики” просили відстрочити сплату збору до ухвалення рішення по справі, у зв’язку з відсутністю грошей (їм їх не виділили). Але отримали відповідь від першої інстанції, що відстрочка сплати судового збору є правом, а не обов’язком суду, до того ж наведені Фондом підстави не є виключними, тобто не підпадають під дію статті закону щодо відстрочки сплати збору. Окрім цього, Фонд не надав належних доказів щодо відсутності коштів та не обґрунтував, внаслідок яких обставин має поліпшитися його фінансове становище по закінченню терміну відстрочки.

Вочевидь, цим позовом Фонд держмайна хотів стягнути 900 тис. грн у якості збитків по справі щодо оренди “Проммет груп” майна ПАТ “Завод Південгідромаш”.  Керівництво Фонду наприкінці 2015 року зверталося до поліції із заявою щодо привласнення фірмою орендованого майна. Свідки тоді вказували, що після передачі майна в оренду, “Проммет груп” вирізало його на металобрухт та вивезла у невідомому напрямку, будівлю ж котельні намагалися демонтувати.

Раніше Фонд вже намагався стягнути 900 тис. грн збитків з фірми, але суд відмовив йому, оскільки договір оренди на той час діяв, тому обов’язок повернути майно у орендаря ще не настав.

Вже на початку 2017 року Фонд держмайна розірвав вказаний договір та стягнув з “Проммет груп”  борг за несплачену оренду, після цього ж фірма мала б автоматично повернути майно. Апеляційні скарги на це рішення суд повертав назад (1,2).

Окремо Фонд звертався до адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування догани керівнику обласного Фонду держмайна Олені Спіріній за невжиття заходів щодо захисту зазначеного майна. Вказувалося, що керівниця знала про його вивезення фірмою, також Фонд не вплинув на “Проммет груп” у частині продовження (від 2015 р.) страховки орендованого майна, і попри звернення до суду, збитки не відшкодовані, а договір не розірваний. Тому догану оголосили доцільно. Однак вже апеляція її скасувала, оскільки керівник виконав усю необхідну претензійну роботу, а майно неможливо було застрахувати через його знищення.

Олена Спіріна займає посаду начальника обласного Фонду держмайна і зараз. Окрім цього, вона була кандидаткою на місце керівника апарату у головному Фонді держмайна, а також хотіла стати директором НАБУ.

ТОВ “Проммет груп” належить Михайлу Бородулі.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

НАШІ ГРОШІ

04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023