Офшор Дерипаски не зміг скасувати рішення зборів акціонерів “ЗАлКу”, на які їх не пустив “Хортицький полк”

17 Січня 2018

Господарський суд Запорізької області рішенням від 12 грудня відмовив у задоволенні позову  Velbay Holdings Limited щодо визнання недійсними акціонерних зборів ПАТ “ЗАлК” від 2016 року.

Згідно з матеріалами справи, чотири акціонери ПАТ “ЗАлК” звернулися до суду із позовом про визнання недійсним рішення позачергових загальних зборів учасників товариства від вересня 2016 року, серед них Velbay Holdings Limited та ТОВ “Запоріжалюмінторг”.

Підставами для цього вони вказували, що під час скликання та проведення загальних зборів було порушено ряд вимог закону та установчих документів.

В свою чергу, представники ПАТ “ЗАлК” аргументи заявників спростували. Так, вказувалося, що матеріали до порядку денного та запрошення на засідання відправили усім акціонерам електронною поштою. Фонд мав право самостійно скликати позачергові загальні збори акціонерів, оскільки сама наглядова рада у відповідний строк (після минулого незібрання через нестачу членів) такого рішення не прийняла. Фонд також затвердив та опублікував повідомлення про проведення зборів в офіційному бюлетені, а також на сайтах ФДМУ та ПАТ “ЗалК”. Пропозиції до порядку денного зборів акціонерів не були включені, оскільки не містили необхідних даних (імені акціонера, типу та кількості акцій в нього та ін.) Акціонери могли ознайомитися з документами, необхідним для прийняття рішень у порядку денному за адресою Фонду, тому що він скликав збори, також вони могли це зробити і в день засідання за адресою “ЗАлК”. Відповідно до протоколу зборів, для участі у них зареєструвалися 2 акціонери, що спростовує твердження про недопущення інших акціонерів.

Заявники також стверджували, що у день зборів акціонерів їх заблокували люди в камуфляжі, які представлялися членами ГО “Хортицький полк”. Проте викликані у суд у якості свідків  представники патрульної поліції повідомили, що не зафіксували тоді порушення порядку, а голова вказаної громадської організації зазначав, що в той день вони під “ЗАлК” проводили “Мітинг проти російського  агресора, акціонера комбінату”, здійснюючи  одночасно  заходи з охорони громадського  порядку.

Зрештою, суд став на сторону відповідачів і відмовився визнавати недійсним рішення позачергових зборів учасників ПАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат”, і нині недопущені акціонери оскаржують це рішення в апеляції.

На вказаному зібранні акціонерів розглядалися питання щодо обрання членів лічільної комісії, наглядової ради, ревізійної комісії, питання щодо статуту та внутрішніх положень товариства.

Патріотичне громадське формування з охорони громадського порядку “Хортицький полк” засноване Дмитрієвим Владиславом Володимировичем, керівником є Кирило Ружин. Особа з ПІБ Дмитрієв Владислав Володимирович вказувався контактною особою “Радикальної партії” по Новомиколаївському району. В свою чергу, у своїй декларації вже Юрій Ружин – депутат Запорізької облради від “Радикальної партії Олега Ляшка” – вказує себе командиром цього формування.

ПАТ “ЗАлК” належить державі (68%) та Velbay Holdings Limited (29%). Останню пов’язують із російським олігархом Олегом Дерипаскою. Через різні структури Дерипаска до кінця 2014 року володів цим підприємством після приватизації, але потім суд повернув “ЗАлК” державі. Минулого року СБУ повідомила олігарху про підозру у навмисному знищені комбінату.

Керівником “ЗаЛКу” є Дмитро Лобіков. За повідомленнями ЗМІ, він був помічником вже колишнього командира батальйону “Шахтарськ” Андрій Філоненка. І саме Філоненко є заступником Лобікова в “ЗаЛК”. Разом з цим, раніше Філоненко був помічником народного депутата і керівника однойменної партії Олега Ляшка. Саме від “Радикальної партії Олега Ляшка” Філоненко балотувався до парламенту у 2012 році (№10 в списку) і у 2014 році. В той же час, сам Ляшко і його команда неодноразово відвідували комбінат та публічно коментували ситуацію на ньому, а нещодавно нардепа від “Радикальної партії” Ігор Мусійчук прямо заявив про повернення комбінату до державної власності саме завдяки Радикальній партії.

У 2018 році “ЗаЛК” планують повторно приватизувати. Одним з претендентів на його купівлю називається бізнесмен Дмитро Кропачов, якого Філоненко називав “хрещеним батьком” батальйону “Шахтарськ”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

31.03.2023
30.03.2023
29.03.2023
28.03.2023
26.03.2023
24.03.2023
23.03.2023
22.03.2023
21.03.2023
20.03.2023
19.03.2023