“Регіонала” амністували за 4 мільйона розкрадань при утепленні школи після прохання заступника облпрокурора про перегляд справи

16 Лютого 2018

Бердянський міськрайонний суд вироком від 31 січня амністував директора ТОВ “Авалон” Едуарда Кодзаєва, який підписав акти по невиконаному ремонту школи на 4,2 млн грн.

Згідно матеріалів справи, спільне українсько-македонське підприємство ТОВ “Авалон” та державне підприємство “Держекоінвест” у грудні 2012 року уклали угоду на роботи з капітального ремонту об’єктів соціальної сфери у Запорізькій області (44 проекти) загальною вартістю 96 млн грн. Через рік  ТОВ “Авалон” для виконання цих робіт у якості субпідрядника найняло ТОВ “Інтертехенерго”.

Згодом “Авалон” та “Держекоінвест” підписали акти частини виконаних робіт, і фірма отримала на свій рахунок 86,85 млн грн.

Серед об’єктів за які фірма отримала кошти (7,8 млн грн) був і капітальний ремонт будівлі Бердянської спеціалізованої школи № 16.

Однак, досудове слідство з’ясувало, що у підписаних директором “Авалон” актах від “Інтертехенерго”, показники щодо обсягу виконаних робіт по вказаній школі були завищені. Так, зокрема, не утеплили покрівлю, частково провели роботи з утеплення фасадів (не встановили мінеральні плити, прокладну пароізоляцію, улаштування цементної покрівельної стяжки та ін.), також вказано про завищення цін на матеріали (фарба, дюбелі, профілі, ґрунтовку, штукатурку, склосітку, теплоізоляційні плити та ін.) та самі роботи. Внаслідок цього, держава отримала збитки на 4,2 млн грн.

У суді директор “Авалон” Едуард Кодзаєв свою вину у невиконанні контролю за вказаними роботами підтвердив.

З огляду на це, суд не досліджував інших доказів, оскільки вони ніким не оспорювалися, обвинувачений вірно розумів зміст цих обставин, були відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності його позиції.

Зрештою суд визнав Едуард Кодзаєв винним та покарав двома роками позбавлення волі з річним іспитовим строком.

Однак, співробітниця Бердянської місцевої прокуратури Оксана Скуйбеда не погодилася із таким рішенням і подала апеляцію про обрання більш жорсткого покарання (додатково штраф і позбавити права займати певні посади). Однак, згодом перший заступник прокурора Запорізької області Василь Карман змінив цю вимогу – і просив про перегляд справи у першій інстанції. У обґрунтування своїх вимог він вказував, що суд першої інстанції не з’ясував чи правильно обвинувачений та представник потерпілого розуміють зміст обставин, які не будуть досліджуватися судом, чи немає сумнівів у добровільності їхньої позиції; не роз’яснив їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржувати ці обставини в апеляційному порядку.

Вже під час нового розгляду суд призначив Едуарду Кодзаєву таке ж покарання та ще 1 рік позбавлення права займати певні посади, але у підсумку звільнив від нього за законом про амністію. Так, Кодзаєв вчинив злочин середньої тяжкості та має на утриманні малолітню дитину.

Едуард Кодзаєв у 2010 році він був кандидатом у депутати до Івано-Франківської міської ради від “Партії регіонів”. Був помічником на громадських засадах народного депутата Ельбруса Тадеєва (Партія регіонів) протягом двох скликань.

Окрім вказаної справи, слідчі також підозрюють “Інтертехенерго” та “Авалон” у завищенні робіт при ремонті школи I-III ступенів ім. Героя Радянського Союзу А.М. Темника та школи I-III ступенів “Надія” у смт. Чернігівка. Загальна вартість робіт по двом об’єктам склала 6,9 млн грн, розмір збитків не вказувався.

Чоловіком прокурора Оксани Скуйбеди є Анатолій Соловей – депутат Осипенківської обєднанної територіальної громади.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Бердянськ

НАШІ ГРОШІ

03.10.2023
02.10.2023
01.10.2023
29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023