Через порушення підслідності прокуратурі повернули обвинувальний акт щодо задешевого продажу землі дружині мера Токмака

21 Лютого 2018

Суд повернув прокуратурі обвинувальний акт стосовно зловживань начальника одного з управлінь Токмацької міськради Олександра Сидоренка при передачі землі ТОВ НВФ “Дизельімпекс”. Про це йдеться в ухвалі Токмацького районного суду від 14 лютого.

Згідно з матеріалами справи, начальник управління комунальної власності Токмацької міської ради Олександр Сидоренко за заявою від 2013 року підготував проект рішення про надання дозволу ТОВ НВФ “Дизельімпекс” на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а також на проведення експертної грошової оцінки. Ділянка по вул. Гоголя, 69-Б/2 мала відводитися для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, а її загальна площа склала 1,37 га. Вказаний проект готувався на підставі документів про право власності “Дизельімпекс” на нерухомість, яка розташовувалася на відповідний ділянці.

Після цього Токмацька міськрада надала дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність цієї ділянки, а згодом погодила цю документацію і продала ділянку фірмі за 435 тис. грн.

Однак, з’ясувалося, що вказана ділянка до кінця 2012 року знаходилася в оренді ПPAT “Токмацьке АТП 12308” і на її території залишилася нерухомість цієї фірми. У свою чергу, нерухомість “Дизельімпекс” розташовувалася за межами відведеної ділянки. За відсутності ж нерухомості “Дизельімпекс” на вказаній ділянці, вона могла передатися їй за результатами земельних торгів, однак їх проведено не було. Більше того, проведення вказаних торгів забороняється, якщо на ділянці розташована нерухомість юридичних чи фізичних осіб, а на ній були будівлі “Токмацьке АТП 12308”. Також ділянку відвели, незважаючи, на невідповідність її цільового призначення (частини розміром 1,3 га) – для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства. Відповідно ж до висновку судової земельно-технічної експертизи, проект землеустрою розроблений ПП “Алексер терра-транс союз”, а також його затвердження, не відповідало вимогам земельного законодавства. Насправді, ймовірна ринкова вартість земельної ділянки складала 1,45 млн грн.

Тож, Олександр Сидоренко спричинив збитків громаді на 1 млн грн. З огляду на це, слідчі ще у квітні 2015 року відкрили кримінальне провадження №12015080000000207 за ст. 364 кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем) та вже у 2018 році звернулися до суду із обвинувальним актом стосовно начальника.

Однак, суд повернув документ прокурорам. Вказувалося, що з огляду на розмір збитків, вчинення злочину службовцем місцевого самоврядування, а також кваліфікації злочину за вказаною статтею, розслідування мало проводити НАБУ, а процесуальний нагляд – Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Окрім цього, не зазначено місця вчинення злочину, у випадку ж порушення підсудності – рішення суду скасують. Також у обвинувачені вказується про вчинення злочину за попередньою групи осіб, однак у акті взагалі не вказується про спільне вчинення кримінального правопорушення або про відповідну домовленість.

Прокуратура на свій захист окремо стверджувала, що у жовтні 2017 року постановою визначила підслідність провадження за НАБУ, однак згодом керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури її скасував, оскільки вказував про відсутність ознак злочину за вищевказаною ст. 364 КК, та натякав на ст. 367 КК (службова недбалість) – яка не підслідна НАБУ. Не зважаючи на це, запорізькі поліцейський за процесуальним наглядом прокуратури розслідували провадження за ст. 364 КК, чим була порушена підслідність та процесуальний нагляд.

ПPAT “Токмацьке АТП 12308” належить ТОВ “Онікс плюс” (17,5%), ТОВ “Брайт і ко” (41%) та Віктору Романьку (23%) (він разом з Володимиром Маковкіним навпіл володіє вказаними фірмами). Віктор Романько у 2015 році балотувався до Запорізької облради від “Радикальної партії Олега Ляшка”. “Токмацьке АТП 12308” є перевізником на двох з трьох маршрутів у Токмаку. На проданій ділянці знаходяться, зокрема, ремонтна зона підприємства, допоміжні приміщення, трансформаторна, фонтан, пам’ятник.

ТОВ НВФ “Дизельімпекс” через ПП “Виробничо – комерційна фірма “Елеком” та напряму належить Оксані Савицькій, вона ж значиться керівником з 2011 року. Савицька – це дружина міського голови Токмака Ігоря Котелевського. Він керує містом з 2009 року. Для отримання вказаної ділянки директор фірми Савицька подавала заяву меру Токмака Котелевському.

“Дизельімпекс” також завищувала вартість виконаних робіт при ремонті місцевої лікарні. Сама Савицька, за версією слідства, брала участь у схемі з незаконного продажу водогону і подальшому розкраданні 2,3 млн грн.

ПП “Алексер терра-транс союз” належить Сергію Шеку та Ліані Спицькій, керівник з 2016 року – Ігор Самодзен.

Прокурором по цій справі виступав співробітник прокуратури Запорізької області – Євген Сердюк.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Токмак

НАШІ ГРОШІ

03.10.2023
02.10.2023
01.10.2023
29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023