Апеляція залишила Гладченку виправдувальний вирок

01 Березня 2018

Прокуратура не змогла оскаржити виправдувальний вирок відносно колишнього заступника міського голови Сергія Гладченка у справі щодо незаконної передачі земельних ділянок на Великому Лузі. Про це йдеться в ухвалі Апеляційного суду Запорізької області від 15 лютого.

Згідно з матеріалами справи, ПП “Аукціон 4” у 2003 році викупило з державної власності піонерський табір “Дружба” загальною територією 9,7 га по вул. Ленська/Котельникова, 19/11. Вже після зміни міськрадою у 2006 році призначення цієї ділянки з земель рекреації на житлове будівництво, фірма продала табір частинами ТОВ “Преміумстандартсервіс”, ПП “Алара Клуб” і ТОВ “Парус-М”. Ті ж, у свою чергу оформили оренду з міськрадою на відповідні земельні ділянки розмірами 5,5 га, 1,5 га та 0,89 га під отриманими об’єктами нерухомості.

Однак, через протест прокуратури міськрада у 2011 році визнала цю зміну призначення землі нечинною. Обов’язки ж контролю за виконанням цього рішення поклали на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міськради Сергія Гладченка.

Вже через рік, до міськради звернувся невказаний громадянин із заявою та додатком до неї, у якому переліковувалися 24 особи-претендента на безоплатну передачу земельних ділянок за рахунок орендованої ТОВ “Преміумстандартсервіс”. При цьому, вони не додали копії паспортів, ідентифікаційних кодів та схеми місця розташування земель.

Після цього, Гладченко надав своїм підлеглим вказівку щодо підготовки висновків та проекту рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо передачі ділянок на загальну площу 2,55 га, а згодом і поставив на листі-погоджені свою резолюцію. Того ж дня, був підготовлений лист щодо розташування за цією адресою житлового будинку.

У подальшому ж міськрада затвердила цей проект рішення, а потім й саму передачу. При цьому, останнє рішення також готувалося за дорученням Гладченка і погоджувалося на комісії міськради, де він був заступником голови (постійна депутатська комісія з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації та земельних відносин). Таким чином, інтересам держави було завдано шкоди на 3,5 млн грн.

З огляду на це, слідчі відкрили кримінальне провадження і згодом звернулися із відповідним обвинувальним актом стосовно Гладченка до суду.

Вже у суді прокуратура не змогла довести скоєння злочину колишнім заступником міського голови. Так, вказувалося, що рішення міськради щодо скасування зміни цільового призначення земель у 2016 році визнали протиправним через суди двох інстанцій. Крім того, міськрада у 2009 році змінила призначення й іншої ділянки – розміром 7 га, яка також охоплює і отримані землі вказаними громадянами. Цього рішення ніхто не скасовував. Рішення ж щодо переходу ділянки приймалося міськрадою, тому інкримінація незаконної передачі землі обвинуваченим є алогічною. Гладченко дійсно голосував на сесії, брав участь у комісії та у розгляді звернень, проте не одноосібно. До того ж, з боку міськради немає ніяких претензій у вигляді цивільного позову чи скасуванні передачі ділянки через суд. Окрім того, не встановлені фактичні власники ділянки, тобто хто отримав неправомірну вигоду внаслідок зловживань Гладченка.

Прокуратура з таким рішенням не погодилася і звернулася до апеляції, проте неуспішно. Вказувалося, що дійсно Гладченко своїм підписом погодив проект рішення про землеустрій, але такі погодження вчинялися на всіх земельних рішеннях міськради, тому це не може свідчити про зловживання службовими обов’язками. Жоден із свідків, які були так званими “володільцями на папері” вказаних ділянок, не зазначили своє пряме чи опосередковане знайомство з Гладченком. Перевірка вимог земельного законодавства при прийняті рішень міськрадою, призначалася прокурором, але слідство вела поліція, тобто прокурор не мав повноважень на такі дії. До того ж, сторона обвинувачення має право лише витребувати вже складені акти перевірок і ревізій, але аж ніяк не призначати їх проведення.

Окремо апеляційний суд наголошував на “головному”: оскільки Гладченко обвинувачувався за ст. 364 КК (зловживання службовим становищем) та з вказаним розміром шкоди (3,5 млн грн), розслідувати цю справу мала прокуратура (до запуску НАБУ), однак у березні 2015 року постановою в.о. прокурора м. Запоріжжя провадження передали міліції. Таким чином, усі докази зібрав неповноважний орган досудового розслідування.

У березні 2015 року в.о. прокурора Запоріжжя став Роман Мазурик (з кінця 2015 року очолює Запорізьку місцеву прокуратуру №2).

Як повідомив Роман Мазурик у коментарі “НГ. З”, вони вчинили вірно з огляду на діючі на той момент норми КПК, тож будуть подавати касаційну скаргу.

У апеляції прокурором виступав Костянтин Козар – співробітник Запорізької місцевої прокуратури №2.

Сергій Гладченко був заступником міського голови з 2006 до 2015 року, депутатом Запорізької міськради чотирьох скликань та членом “Партії регіонів”.

Детальніше про фірми та осіб, що отримали ділянки під табором “Дружба”, читайте тут.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

03.10.2023
02.10.2023
01.10.2023
29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023