- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

СБУ розбирається з виведенням з-під застави держбанку майна на 3 мільярди по кредиту заводу напівпровідників

Опублікував Editor 02.03.2018 @ 15:46 в Новини | No Comments

Служба безпеки України в Запорізькій області розслідує як заставне майно “Заводу напівпровідників” вартістю 3 млрд грн передали в оренду фірмі без згоди ПАТ “Укрексімбанк”. Про це йдеться в ухвалі [1] Жовтневого районного суду від 21 лютого.

Згідно з матеріалами справи, АТ “Укрексімбанк” та ПАТ “Завод напівпровідників” у 2009 році уклали генеральну кредитну угоду [2] загальним лімітом в еквіваленті 230 млн євро. Завод мав передати у заставу банку нерухомість та обладнання – для забезпечення виконання зобов’язань за кредитом.

Вже у 2015 році за заявою кредитора ТОВ СУПП “Ай.Ті.Джі-Інвест” Господарський суд Запорізької області відкрив провадження про банкрутство “Завод напівпровідників”, а згодом визнав його банкрутом та відкрив ліквідаційну процедуру. Вимоги фірми склали [3] 38 млн грн, “Укрексімбанку” – 5,14 млрд грн.

У свою чергу, арбітражний керуючий цією ліквідацією передав цілісно-майновий комплекс заводу балансовою вартістю 3,5 млрд грн в оренду ТОВ “ВАТ Олімп”.

При цьому, він зробив це без згоди “Укрексімбанк”, чим було порушено умови договору по забезпеченню кредиту. У “ВАТ Олімп” та ініціатора банкрутства заводу – “Ай.Ті.Джі-Інвест” – один співвласник. До того ж, сам ліквідатор підконтрольний “Ай.Ті.Джі-Інвест”.

Після укладання договору оренди майна службові особи ТОВ “ВАТ Олімп” розпочали знищення обладнання ПрАТ “Завод напівпровідників”(деталей не вказується), яке перебувало у іпотеці та заставі АТ “Укрексімбанк”.

З огляду на це, слідчі СБУ відкрили кримінальне провадження, зокрема, за ст. 111 кримінального кодексу (державна зрада) та згодом клопотали у суді про тимчасовий доступ до митних документів з можливістю вилучення щодо оформлення невказаних товарів в режимі імпорт/експорт. Суд це клопотання задовольнив.

У вказаному проханні слідчих цікавили товарні митні операції “Ай.Ті.Джі-Інвест”, ТОВ “Сі-інвест”, австрійської ACTIV Solar GmbH, “ВАТ Олімп” та безпосередньо заводу напівпровідників.

Раніше поліція у рамках цього провадження через суд накладала [4] арешт на передане в оренду майно, однак згодом представники “Заводу напівпровідників” його скасували [5] у апеляції, зокрема, через відсутність повідомлення про підозру будь-якій особі, відсутності даних про заподіяну шкоду та переконливого обґрунтування необхідності накладення арешту майна.

За версією [4] поліції, “Ай.Ті.Джі-Інвест” після передачі майна “ВАТ Олімп” отримало переважне право перед іншими кредиторами у задоволенні своїх грошових вимог від “Заводу напівпроводників”. До цього її вимоги мали [3] задовольнятися у четверту чергу, а банку – в першу.

ПАТ “Завод напівпровідників” належить (75%) Activ Solar GmbH та (25%) ТОВ “Сі-Інвест”. Навколо цього заводу зосереджена бізнес-імперія [6] братів Андрія та Сергія Клюєвих. Завод перейшов [6] до власності цих фірм впродовж 2007-2008 рр., за часів перебування Андрія Клюєва віце-прем’єр-міністром.

Часткою акціонера  “Заводу напівпровідників” – “Сі-Інвест” – володіє, зокрема, й Геннадій Коган (через фірми “Силікон”, “ОКБ Червоний прапор” та “Екоенергія”).

Також Геннадій Коган разом з польською “Industrial Trading Grup” (фактичні [1] власники громадяни РФ) та канадською “Текфанд холдинг Інк.” є засновниками ТОВ спільне українсько-польське підприємство “Ай.Ті.Джі-Інвест”.

Окрім цього, Коган з 2015 року керує ТОВ “ВАТ Олімп”.

Коган є важливим свідком [7] у справі ГПУ проти Сергія та Андрія Клюєвих, яких звинувачують в привласненні ПрАТ “Завод напівпровідників”.

Арбітражним керуючим у цій справі є Олександр Кириченко [8], який входить [9] до сфери впливу бізнесмена Когана.

ПАТ “Укрексімбанк” на 100% належить державі.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2018/03/02/sbu-rozbyrajetsya-z-vyvedennyam-z-pid-zastavy-derzhbanku-majna-na-3-milyardy-po-kredytu-zavodu-napivprovidnykiv/

URLs in this post:

[1] ухвалі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/72329926

[2] генеральну кредитну угоду: http://zp.nashigroshi.org/2015/01/14/zavod-napivprovidnykiv-ne-poviddavavshy-velychezni-borhy-derzhavi-bankrutujetsya-aktsioneramy/

[3] склали: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/47957352

[4] накладала: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/71213081

[5] скасували: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/72320980

[6] бізнес-імперія: http://nashigroshi.org/2013/12/26/pavutynnya-klyujevyh-chastyna-1/

[7] свідком: http://www.pravda.com.ua/articles/2015/06/2/7069829/view_print/?attempt=1

[8] Кириченко: https://www.stockworld.com.ua/ru/reports/irregularxml/80598/show

[9] входить: https://ukranews.com/ua/news/429259-sud-pochav-sanaciyu-zaporizkogo-zavodu-napivprovidnykiv-pid-tyskom-reyderiv-zmi

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.