Аудитслужба не змогла покарати чиновницю за порушення на тендері, де виграла фірма дружини керівника управління ОДА

23 Березня 2018

Орджонікідзевський районний суд постановою від 31 січня закрив за строками давності провадження щодо невідхилення членом тендерного комітету з добудови мелітопольського онкодиспансеру Ольгою Гладкою пропозицій усіх учасників через невідповідність критеріям.

Згідно з матеріалами справи, Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області у 2017 році провело ревізію фінансово-господарської діяльності Управління капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації за період з січня 2014 року по червень 2017 року та виявило порушення в частині оцінки пропозицій конкурсних торгів.

Йшлося про торги щодо будівництва корпусу Мелітопольського онкологічного диспансеру, на яких переможцем обрали ТОВ “БК “Запоріжжя-буд” із ціновою пропозицією 12 млн грн. Замовником виступило Управління капітального будівництва Запорізької  облдержадміністрації.  Однак пропозиція цієї фірми і її конкурентів ТОВ “Донбас-промстрой” (14 млн грн) та ТОВ “Мега-Тек” (14,1 млн грн) не відповідали кваліфікаційним критеріям торгів.

Так, всі три учасника подали копії договорів про надання аналогічних послуг. Втім, без обов’язкових додатків до них: розрахунку договірної ціни, кошторису, календарного графіку виконання робіт, тощо.

Держаудитслужба вважала, що вказане порушення відбулося з вини одного із членів тендерного комітету Управління капітального будівництва Запорізької  ОДА Ольги Гладкої, тож аудитори склали на неї адмінпротокол і звернулися до суду для обрання покарання для неї.

Однак, суд закрив це провадження. Вказувалося, що адміністративне стягнення за вказаним правопорушенням можливо накласти протягом трьох місяців з дня його виявлення. Держаудитслужба дізналася про це порушення принаймні у січні 2017 року, оскільки у цей час надіслала листа управлінню капітального будівництва з вимогою усунути порушення на вказаному тендері. Тож аргумент стосовно дізнання про ці порушення з часу підписання акту ревізії у вересні 2017 року не може зараховуватися.

ТОВ “БК “Запоріжжя-буд” належить Кирилу Христенку та Андрію Якіб’юку, до недавнього часу фірмою також співволоділа Світлана Кушнір.

Світлана Кушнір – старший викладач кафедри фінансів Запорізького національного університету (доцент кафедри) і вона прописана у гуртожитку ЗНУ по вул. Залізничній, 24. Тут же був прописаний Сергій Кушнір – проректор з адміністративно-господарської роботи ЗНУ та колишній стажер на посаду начальника Управління капітального будівництва ОДА Кушнір Сергій Миколайович. За інформацією “НГ. З”, це чоловік та дружина, однак в своїй декларації Кушнір дружину не вказав. Саме під час керування Управлінням капітального будівництва Сергієм Кушніром,  “Запоріжжя-буд” отримало підряд на добудову онкологічного диспансеру.

Кирило Христенко до цього часу не фігурував у формі власності інших фірм. Його батько, Сергій Христенко, є одним з численних співвласників ТОВ “Речовий ринок “Анголенко”.

Андрій Якіб’юк потенційно син Івана Якіб’юказаступника голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя, Мелітополь

НАШІ ГРОШІ

04.10.2023
03.10.2023
02.10.2023
01.10.2023
29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023