- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

У Білова купили вдвічі дорожче від конкурентів екран, розігравши тендер з близькою йому ж фірмою

Опублікував Editor 17.04.2018 @ 17:48 в Новини | No Comments

Вознесенівський відділ поліції підозрює посадовців Департаменту культури та туризму Запорізької міськради у зловживанні при придбанні світлодіодного екрану вартістю 1,8 млн грн. Про це йдеться в ухвалі [1] Орджонікідзевського районного суду від 23 березня.

Згідно з матеріалами справи, Департамент культури та туризму Запорізької міськради та ФОП Александров Антон Дмитрович 15 листопада 2017 року уклали угоду на поставку повноколірного світлодіодного екрану вартістю 1,8 млн грн.

Згодом департамент усі кошти перерахував, але того ж дня у школі естетичного виховання дітей “Дитяча музична школа №8” (куди і мали поставити екран) поліція товар не знайшла.

З огляду на це, слідчі відкрили кримінальне провадження № 42017081060000225 ст. 364 кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем).

У ході розслідування начальник відділу організації туристичної діяльності міськради у своїх показах повідомив, що обладнання поставили до палацу культури “Титан”, де розміщується управління туризму.

Під час огляду приміщення за цією адресою поліція виявила 48 частин світлодіодного екрану, шнури підключення, процесор, шестигранники та болти для кріплення. Все це перебувало без належної упаковки, маркування та ідентифікуючих ознак. Тож, слідчі для збереження доказів та проведення експертиз за ухвалою суду тимчасово вилучили вказані частини екрану, а також документи щодо його придбання та характеристик.

Під час вивчення [2] вказаних документів, виявилося, що технічні, якісні та кількісні характеристики поставленого екрану не відповідають заявленим, крім того такий екран не містить будь-яких ідентифікуючих ознак, який повинен мати технічний пристрій (виріб), та іншої необхідної документації. При цьому сам керівник ДМШ №8 про купівлю для них екрану взагалі нічого не знав.

ФОП Александров Антон Дмитрович під час допиту відмовився [3] повідомляти інформацію щодо походження поставленого по договору товару, посилаючись на комерційну таємницю.

Окрім цього, слідство встановило [1], що вищевказаний товар закуплено за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2017 році сумою 5 млн грн. Окрім закупівлі лед-екрану, субвенція надавалася на закупівлю інших товарів та обладнання для дошкільних навчальних закладів №313 та “Веселка”, загальноосвітній школі №97, комунальному закладу дитячо-юнацька спортивна школа Україна.

Відповідно до оперативної інформації, більша частина закуплених товарів та обладнання, зокрема для Школи естетичного виховання дітей ДМШ № 8, також не була поставлена до навчальних закладів, а використовується посадовими особами Департаменту в особистих цілях.

З огляду на це, слідчі клопотали у суді про тимчасовий доступ з можливістю вилучення до документів, які стосуються закупівель товарів та обладнання за рахунок субвенції для вказаних навчальних закладів. Суд це клопотання задовольнив.

На торги по закупівлі [4] вищевказаного екрану загалом подалося п’ятеро учасників. При цьому, потенційні учасники вже після оголошення тендеру поставили вісім питань і вказували на низку недоліків у технічному завданні, після чого до нього внесли зміни.

Відтак, фірми “Візуальні Технології” та “Візуал ф’южн технолоджі” запропонували екран лише за 900 тис. грн, а ФОП Медведєв Олександр Євгенійович – за 1,4 млн грн. Однак, ці пропозиції відхилили.

Наприклад, “Візуальним технологіям” дорікнули у відсутності артикулу, назви та моделі екрану; невідповідності довідки з банку про відсутність заборгованості (хоча вона видається стандартною); відсутності електронного підпису до поданих документів (хоча цього не вимагалося документацією), невказаними недоліками до довідки про наявність матеріально-технічно бази.

“Візуал ф’южн технолоджі” вказали на відсутність інформації про технічні та якісні характеристики пропозиції (хоча вони наявні в пропозиції), довідки про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів, тощо. Також “Візуал ф’южн технолоджі”, як і ФОП Медведєв Олександр Євгенійович вказали на відсутність дат на документах, що унеможливлює визначення їх дійсності на дату подання пропозиції. І хоча закон передбачає наявність формальних помилок, які пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, але замовник відніс відсутність дат до суттєвих помилок.

Також Медведєву вказали на відсутність інформації про технічні та якісні характеристики пропозиції (хоча вони наявні в пропозиції); неконкретизовані претензії до довільної довідки про наявність матеріально-технічної бази, тощо.

Зрештою, лише одна пропозиція від ТОВ “Імпекс буд 15” була дорожчою на 2 тис. грн від пропозиції переможця торгів, ФОП Александров Антон Дмитрович, який більше на жодні публічні закупівлі не подавався взагалі.

Як повідомляли [5] раніше “Наші гроші. Запоріжжя”, ТОВ “Імпекс буд 15” пов’язане з Сергієм Біловим – в. о. директора департаменту [6] – начальника управління туризму департаменту культури і туризму Запорізької міської ради. Він же був членом тендерного комітету при проведенні вищевказаної закупівлі.

Начальником відділу організації туристичної діяльності Департаменту культури і туризму Запорізької міськради зараз значиться [7] Катерина Сімонова (саме особа на цій посаді приймала [8] світлодіодний екран).


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2018/04/17/u-bilova-kupyly-vdvichi-dorozhche-vid-konkurentiv-ekran-rozihravshy-tender-z-blyzkoyu-jomu-zh-firmoyu/

URLs in this post:

[1] ухвалі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/72905211

[2] вивчення: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/71623668

[3] відмовився: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/73110337

[4] торги по закупівлі: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-10-13-002685-a

[5] повідомляли: http://zp.nashigroshi.org/2018/02/01/rodynna-firma-bilova-otrymala-pidryadiv-na-4-miljony-ya-jiji-adresni-rodychky-sche-na-30-miljoniv/

[6] директора департаменту: https://zp.gov.ua/uk/persons/item/217

[7] значиться: http://zp.gov.ua/uk/organizations/item/107/departament-kulturi-i-turizmu-zaporizkoi-miskoi-radi

[8] приймала: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/71324899

[9] Медуніверситет купив лінолеуму на мільйон в “Епіцентра”, який підіграв собі на торгах власним працівником : http://zp.nashigroshi.org/2015/07/08/meduniversytet-kupyv-linoleumu-na-miljon-v-epitsentra-yakyj-pidihrav-sobi-na-torhah-vlasnym-pratsivnykom/

[10] Запорізькі тепломережі мають сплатити “Нафтогазу” 230 мільйонів боргу до середини вересня : http://zp.nashigroshi.org/2015/07/23/zaporizki-teplomerezhi-mayut-splatyty-naftohazu-230-miljoniv-borhu-do-seredyny-veresnya/

[11] Фірма, директора якого судили за присвоєння коштів на ремонтах закладів освіти, зібрала на рахунки 2 мільйона від освітян : http://zp.nashigroshi.org/2018/03/28/firma-dyrektora-yakoho-sudyly-za-prysvojennya-koshtiv-na-robotah-zibrala-na-rahunky-2-miljona-vid-osvityan/

[12] Дитячий майданчик по вулиці Незалежності аби накрутити ціни придбали у свого ж посередника : http://zp.nashigroshi.org/2018/04/24/dytyachyj-majdanchyk-po-vulytsi-nezalezhnosti-aby-nakrutyty-tsiny-prydbaly-u-svoho-zh-poserednyka/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.