Лікарів міської лікарні підозрюють у випробуванні препаратів на пацієнтах без їхнього відома

27 Квітня 2018

Вознесенівське відділення поліції розслідує як працівники КУ “6-а міська клінічна лікарня” без погоджень і роз’яснень пацієнтам проводили на них випробування ліків. Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду від 23 квітня.

Згідно з матеріалами справи, лікарі КУ “6-а міська клінічна лікарня” без погодження з Міністерством охорони здоров’я України та керівництвом лікарні, організували проведення клінічних досліджень фармацевтичних препаратів на пацієнтах. При цьому, договори страхування пацієнтів не укладаються, відповідні дозвільні документи від них не отримуються, а також не доводяться можливі негативні наслідки для здоров’я за результатами проведення стосовно них клінічних досліджень. Це підтвердили особи, родичів яких лікували препаратом “Цереброкурин” у стаціонарі відділення інтенсивної терапії лікарні. До вказаної протиправної діяльності причетні завідувач відділенням інтенсивної терапії та лікар-анестезіолог цієї установи. Окрім цього, з’ясувалося, що впродовж 2016 року проводилися проводились клінічні дослідження ефективності препарату “Цереброкурин” у хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу та черепно-мозковою травмою на замовлення ТОВ “НІР”. У якості оплати фірма перерахувала 75 тис. грн.

З огляду на це, слідчі (за інформацією від СБУ) у травні 2017 року відкрили кримінальне провадження №42016080000000267 за ст. 321-2 кримінального кодексу (порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів). Згодом силовики клопотали у суді про тимчасовий доступ з можливістю вилучення до банківського рахунку вказаного лікаря-анестезіолога, на що отримали доступ.

Зазначений у справі рахунок належить Хохлову Михайлу Юрійовичу. Зараз на сайті КУ “6-а міська клінічна лікарня” завідувачем відділенням інтенсивної терапії вказується Хохлов Юрій Давидович.

Варто додати, що вказаний препарат “Цереброкурин”, відповідно до Державного реєстру лікарських засобів України, зареєстрований на початку 2018 року саме ТОВ “НІР”. Він призначений для лікування захворювань, які характеризуються порушенням функції центральної нервової системи.

Київське ТОВ “НІР” належить Володимиру Найштетіку та Олександру Іванову. Обидва зазначаються співрозробниками деяких лікарських засобів (1,2). Володимир Найштетік член Української академії наук, керівник секції економіки медицини, почесний професор бізнесу та керування Міжнародного Слов’янського університету. Як вказує Найштетік про себе на сайті НАН, він займається “створенням, впровадженням та виробництвом нових лікарських засобів, розробкою концепції розвитку медицини та фармації в Україні. Створено нове поління лікарських засобів, що вже понад 10 років з успіхом застосовуються для лікування різних тяжких хвороб. Маю 8 патентів захищених в Україні та за кордоном”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023