- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Приватному “ЖЕКу” не вдалося стягнути 2,5 мільйонів збитків за упущену вигоду під час надання послуг комунальниками

Опублікував Editor 02.05.2018 @ 14:34 в Новини | No Comments

Господарський суд Запорізької області рішенням [1] від 2 квітня відмовив ТОВ “Житломасив” у стягненні 2,5 млн грн упущеної вигоди з Мелітопольської міськради за час надання послуг з обслуговування будинків комунальниками.

Згідно з матеріалами справи, Виконавчий комітет Мелітопольської міської ради у грудні 2012 року визначив ТОВ “Житломасив” виконавцем послуг з обслуговування житлових будинків та прибудинкових територій. Відповідні угоди були укладені терміном на 10 років.

Однак, вже через два роки конкурс на надання аналогічних послуг провело Управління житлово-комунального господарства Мелітопольської міськради, за результатами якого надавачем цих послуг стало вже комунальне підприємство “Житломасив”. З комунальниками надалі уклали відповідний договір, а Виконком визнав своє рішення про обрання виконавцем ТОВ “Житломасив” – як таке, що втратило чинність.

Згодом ТОВ “Житломасив” через суд, зокрема, домоглося визнання [2] протиправним проведення нового конкурсу та його результатів, також [3] визнання Виконкомом свого рішення нечинним. Окрім цього, суд скасував [4] укладений договір обслуговування житлових будинків і прибудинкових територій з КП “Житломасив”.

Вже після цього фірма звернулася до господарського суду для стягнення з Мелітопольської міської ради упущеної вигоди сумою 2,57 млн грн, які б вона могла отримати за звичайних обставин від надання послуг за період з 2015 року до середини 2017 року.

Однак, суд позов не задовольнив. Вказувалося, що такі розрахунки є теоретичними, побудовані на можливих очікуваннях отримання певного доходу та не підтверджені відповідними документами, що свідчили б про конкретний розмір прибутку, який би могло і повинно було отримати ТОВ “Житломасив”.

ТОВ “Житломасив” належить Володимиру Твердохлібу та Віктору Герасимову. Раніше замість Гарасимова співвласником фірм був Віктор Дядьков – чоловік [5] сестри колишнього мера Мелітополя Сергія Вальтера.

Водночас, Твердохліб – кум колишнього заступника мера та нинішнього депутата міської ради від “Опозиційного блоку” Юрія Оніщука. Саме Оніщук виступав [6] лобістом заведення приватних фірм на цей ринок. В 2015 році Оніщук та Твердохліб створили [7] нову управляючу компанію “Наш ЖЕК”, яка теж займалась [8] аналогічними послугами.

Разом з ТОВ “Житломасив” послуги з обслуговування будинків мало надавати і ТОВ “Комфорт-Мелітополь” тих же власників. Обидві фірми не мали власного майна та обладнання, і орендували його у КП “Житломасив”. До того ж, фірми станом на 2016 рік мали [9] значну заборгованість із заробітної плати перед працівниками.

В грудні 2017 року за результатами конкурсу на призначення управителя багатоквартирними будинками Мелітополя отримали право [10] на обслуговування будинків ТОВ “Місто для людей сервіс”, КП “Житломасив” і ТОВ “Проектно-будівельна компанія “Акві-буд”. Оскільки “Місту для людей сервіс” дісталася найменш вигідна [11] ділянка, фірма відмовилася [12] від управління цими багатоповерхівками, через що ділянка перейшла під контроль КП “Житломасив”.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2018/05/02/pryvatnomu-zheku-ne-vdalosya-styahnuty-25-miljoniv-zbytkiv-za-upuschenu-vyhodu-pid-chas-nadannya-posluh-komunalnykamy/

URLs in this post:

[1] рішенням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/73472255

[2] визнання: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/46121842

[3] також: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/53707886

[4] скасував: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65163851

[5] чоловік: http://ria-m.tv/news/1985/u_kuma_byivshego_zama_gorodskogo_golovyi_kp_otsudilo_dolg.html

[6] виступав: http://ria-m.tv/news/1282/kto_postavil_melitopol_v_pozu.html

[7] створили: http://news.mspravka.info/news/94153

[8] займалась: http://ria-m.tv/news/65328/yuriy_onischuk_peredumal_upravlyat_mnogoetajkami.html

[9] мали: http://www.gorod-m.zp.ua/melitopol/pochti_poltora_goda_u_gorozhan_vlasti_nezakonno_zabirayut_den_gi/

[10] отримали право: http://www.mv.org.ua/news/165895-rezultaty_konkursa_upravitelei_utverdili_begunkom.html

[11] найменш вигідна: http://www.mv.org.ua/news/165599-upravljat_zhilym_fondom_budut_kp_i_dva_ooo_(tarify).html

[12] відмовилася: http://www.mv.org.ua/news/166957-kievskaja_kompanija_slila_mnogoetazhki_zhilmassivu.html

[13] В дитсадки Мелітополя придбали меблів на півмільйона : http://zp.nashigroshi.org/2013/09/25/v-dytsadky-melitopolya-prydbaly-mebliv-na-pivmiljona/

[14] В селі під Мелітополем ще раз спробують відремонтувати будинок культури : http://zp.nashigroshi.org/2013/10/25/v-seli-pid-melitopolem-sche-raz-sprobuyut-vidremontuvaty-budynok-kultury/

[15] Депутата райради оштрафували за порушення трудового законодавства : http://zp.nashigroshi.org/2014/03/19/deputata-rajrady-oshtrafuvaly-za-porushennya-trudovoho-zakonodavstva/

[16] В Мелітополі з визначених п’яти перевізників вчителів, троє мають одного співвласника : http://zp.nashigroshi.org/2014/04/23/v-melitopoli-z-vyznachenyh-pyaty-pereviznykiv-vchyteliv-troje-mayut-odnoho-spivvlasnyka/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.