- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Екс-помічник Артюшенка через суд намагається скасувати штраф АМКУ за розіграну закупівлю ранців

Опублікував Editor 24.05.2018 @ 18:56 в Новини | No Comments

Господарський суд Запорізької області рішенням [1] від 3 травня відмовив ФОП Литвиненко Ігор В’ячеславович у скасуванні штрафу АМКУ за розіграний тендер від КУ “Запорізький обласний центр соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді”.

Згідно з матеріалами справи, КУ “Запорізький обласний центр соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді” у серпні 2016 року за результатами конкурсу [2] уклала угоду з ФОП Литвиненко Ігор В’ячеславович на поставку шкільних ранців загальною вартістю 144 тис. грн.

Окрім Литвиненка участь в закупівлі взяв ФОП Ловчиков Юрій Анатолійович з дорожчою на 364 гривні пропозицією. В ході аукціону жоден з учасників не знизив свою початкову пропозицію.

Однак, згодом Запорізьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України провело перевірку вказаних торгів і визнало дії вказаних підприємців узгодженими. За результатами, обидва учасники отримали по 21 тис. грн штрафу.

Підставами для цього антимонопольники вказували співпрацю підприємців у творчому об’єднанні “Transit Production” (Ловчиков Ю.А. – директор, Литвиненко І.В. – ведучий). Окрім цього, обидва схоже оформили деяку документацію (однакові помилки, скорочення слів, послідовність). Свої пропозиції учасники розміщували через один майданчик, запит на формування рахунку було відправлено обома з часовою різницею у одну хвилину. ФОП Литвиненко І.В. отримав і сплатив за обох учасників – витяг з реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Обидва обрали одного і того ж постачальника ранців із Одеси.

Із рішенням АМКУ не погодився ФОП Литвиненко Ігор В’ячеславович і звернувся до суду для його скасування. Вказував, що закон “Про публічні закупівлі” не визначає умовою участі у публічних закупівлях дотримання учасниками принципу змагальності, таємність інформації взагалі не забезпечує  справжності змагання учасників торгів, адже головним та найчастіше єдиним критерієм оцінки тендерних пропозицій є ціна. Допомога одним учасником іншому в оформленні документів та завантаженні документів не може спотворити результати торгів, оскільки заповнення цих відомостей є стандартизованим обов’язком кожного учасника.

Однак, суд цей позов не задовольнив. Вказувалося, що для визнання порушення конкуренції АМКУ достатнім є доведення наявності наміру погодити поведінку учасниками, зокрема, через обмін інформацією під час підготовки документації до тендеру. До того ж, ФОП Литвиненко І.В. визнав факт знайомства з Ловчиковим Ю.А., власну діяльність у об’єднані “Транзит-Продакшн”.  Обидва підтвердили, що ФОП Ловчиков Ю.А. скористався скопійованими у ФОП Литвиненка І.В. зразками підготовлених ним документів для формування документації. Таким чином, обидва підтвердили факт обміну інформацією, а отже відсутність будь-яких намірів конкурувати між собою.

Аналогічний позов до АМКУ подав ФОП Ловчиков Юрій Анатолійович і його розгляд призначений на 5 червня.

Юрій Ловчиков разом Ігорем Литвиненком виступали в одній команді клубу веселих та кмітливих “Запоріжжя – Кривий Ріг Транзит”. Пізніше вони заснували рекламне агентство “Transit Production [3]”, де Ловчиков був директором. Агентство також  є оператором зовнішньої реклами [4] через ТОВ “ЛАТ” (власниця Тетяна Ловчикова).

Ловчиков на місцевих виборах 2015 року безуспішно балотувався [5] до Запорізької міської ради від партії “Блок Петра Порошенка – Солідарність” і був головою секретаріату обласної організації партії. Донедавна був помічником на громадських засадах народного депутата Ігоря Артюшенка (БПП).


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2018/05/24/eks-pomichnyk-artyushenka-cherez-sud-namahajetsya-skasuvaty-shtraf-amku-za-rozihranu-zakupivlyu-rantsiv/

URLs in this post:

[1] рішенням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74091380

[2] конкурсу: https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2016-07-25-000366-b

[3] Transit Production: http://transit.net.ua/about

[4] реклами: http://naruzhka.zp.ua/

[5] балотувався: http://www.cvk.gov.ua/pls/vm2015/PVM056?PID102=10949&PF7691=10949&PT001F01=100&rej=0&pt00_t001f01=100#65

[6] Запорізька облрада скасувала дозвіл на розробку залізорудних родовищ компаніям Іванющенка. На користь Ахметова? : http://zp.nashigroshi.org/2013/04/19/zaporizka-oblrada-skasuvala-dozvil-na-rozrobku-zalizorudnyh-rodovysch-kompaniyam-ivanyuschenka-na-koryst-ahmetova/

[7] Комунальні ритуальники купують катафалк за 1,2 мільйони : http://zp.nashigroshi.org/2015/11/13/komunalni-rytualnyky-kupuyut-katafalk-za-12-miljony/

[8] Підмітання тротуарів замовили фірмі з орендованою технікою, як і в “моторівців” : http://zp.nashigroshi.org/2018/09/11/pidmitannya-trotuariv-zamovyly-firmi-z-orendovanoyu-tehnikoyu-yak-i-v-motorivtsiv/

[9] Директор комунальників замовив рідній фірмі за мільйон нагляд за його роботою : http://zp.nashigroshi.org/2018/10/02/dyrektor-komunalnykiv-zamovyv-ridnij-firmi-za-miljon-nahlyad-za-joho-robotoyu/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.