29 Травня 2018
Головне управління Національної поліції в Запорізькій області підозрює у змові керівництво АЕС та ТОВ “Нові технології-плюс” для обрання фірми переможцем на тендерах та привласнені 2 млн грн. про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду від 16 травня.
Згідно з матеріалами справи, ТОВ “Нові технології-плюс” у травні 2017 року перемогло у допороговій закупівлі на зовнішнє оздоблення фасаду майстерні для ревізії та ремонту електрогазового обладнання вартістю 1,6 млн грн.
Для допуску в участі на вказану закупівлю учасники надавали, зокрема, копію дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки – верхолазні роботи та роботи на підйомних і підвісних колисках.
Переможець ТОВ “Нові технології-плюс” такий вказаний документ надав, проте з’ясувалося, що цей дозвіл (№ 214.15.11 від 20.05.2015) Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки фірмі не видавала.
Крім того, зазначалося, що керівництво Запорізької АЕС знало про відсутність у фірми ще одного документу – ліцензії на виконання будівельних та монтажних робіт, через це і виключило його зі списку обов’язкової документації.
Також фірма у своїй документації вказала про наявність 17 робітників, хоча насправді мала лише чотирьох. Це призвело до затягування строків виконання робіт більше, ніж на 4 місяці (початково роботи мали завершити загалом за три місяці) та збільшення їхньої вартості через укладання додаткової угоди (вартість збільшилася до двох мільйонів). Окрім цього, це надало змогу фірмі привласнити гроші через завищення вартості будівельних матеріалів, безпідставного завищення кількості людино/годин, завищення витрат на оплату праці та відрядження таких працівників.
Більше того, знаючи про невиконання цього контракту фірмою, службовці АЕС вже у вересні обрали її переможцем на нових торгах і згодом уклали з нею договір на зовнішнє оздоблення фасаду учбово-тренувального центру, корпус “Г” – завершення будівництва та прийом в експлуатацію вартістю 3,15 млн грн. Такі дії посадовців АЕС були направлені на розтрату та привласнення державних грошей.
У підсумку, отримані кошти ТОВ “Нові технології-плюс” переводили у готівку за допомогою фіктивних фірм. Загалом на вищевказаних тендерах посадовці фірми та АЕС заволоділи понад 2 млн грн.
З огляду на це, слідчі відкрили кримінальне провадження №12018080000000084 та згодом клопотали у суді про тимчасовий доступ до всіх наданих “Нові технології-плюс” документів на торгах. Суд це клопотання задовольнив.
Дніпровське ТОВ “Нові технології-плюс” належить Олександру Григорову. Він також разом з працівником запорізького обласного управління юстиції Артуром Полковніковим співволодіє ТОВ “Харвест фасад”.
Його батько Михайло Полковніков володіє українсько-іспанським ТОВ “Харвест індустріалес, С. Л.”. Ця фірма у 2016 році отримувала підряд від АЕС на зовнішнє оздоблення вищевказаного корпусу Г учбово-тренувального центру вартістю 10 млн грн, однак її конкурент на торгах згодом успішно оскаржив цю перемогу через суд.
Tеги | Енергодар