08 Червня 2018
Вознесенівське відділення поліції підозрює посадовців “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” у змові з ТОВ “Автомпецпром” для привласнення грошей при прийманні несертифікованих “швидких”. Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду від 31 травня.
Згідно з матеріалами справи, посадові особи КУ “Територіальне медичне об’єднання “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” за результатами проведення закупівлі уклали з ТОВ “Автоспецпром” договір поставки 19 автомобілів швидкої допомоги тип “В” на базі Citroen Jumper загальною вартістю 47,89 млн грн. Згодом фірма усі авто поставила.
Вказується, що початково “Автоспецпром” отримало ці автівки від офіційного дилера і вони були вантажними, тобто не пристосованими для перевезення у кузові людей. Потім фірма переобладнала їх під спеціальні медичні автомобілі та отримала сертифікати відповідності. Ці документи “Автоспецпром” вже під час поставки передала вказаній лікарні.
Однак, з’ясувалося, що у сертифікатах відсутня інформація щодо випробувань переобладнання спеціалізованих автомобілів на території України на відповідність нормам ДСТУ та не зазначене проходження автомобілів в акредитованій лабораторії. При цьому, вказані у сертифікатах “переліки доказів” взято з сертифікату відповідності на початковий вантажний автомобіль.
Окрім цього, відповідно до актів приймання-передачі, деякі автомобілі лікарня прийняла раніше, ніж видано сертифікати на них. Крім того, сам представник ТОВ “Центр Авто” (фірма видавала сертифікати відповідності) зазначив дату огляду одного з автомобілів на три дні пізнішу, ніж дату його прийняття лікарнею.
Таким чином слідство підозрює, що посадовці КУ “Територіальне медичне об’єднання “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” попередньо змовилися з посадовцями ТОВ “Автоспецпром” та ТОВ “Центр Авто” для розтрати і привласнення бюджетних коштів при закупівлі та поставці спеціальних автомобілів. При цьому, вони порушили процедуру сертифікації зазначених автомобілів.
З огляду на це, відкрито кримінальне провадження №42018081060000002 та для проведення експертизи клопотали у суді про надання тимчасового доступу до вказаних автомобілів швидкої з можливістю їхнього вилучення. Суд це клопотання задовольнив частково, відмовивши у вилученні “швидких”.
Нагадаємо, вказані “швидкі” медикам вручали двома частинами. 14 грудня 2017 року на вручені 5 швидких та комунальної техніки були присутні нардепи від “БПП” Ігор Артюшенко та Микола Фролов, голови обласної ради та адміністрації Григорій Самардак та Костянтин Бриль. Через місяць ще 16 “швидких” вручали лише вказані обласні очільники під стінами обласної ради та адміністрації. Григорій Самардак тоді наголошував, що: “Самое основное — чтобы средства громады, которые выделяются через областной бюджет, тратились эффективно и работали для людей”.
Замдиректора вказаного медцентру тоді вказувала, що “усі автомобілі були на території закладу вже 27 грудня”. Однак, керівництво області презентували їх і вручили ключі аж 11 січня.
Окрім вказаних у тексті ухвали 19 “швидких” класу “В”, медцентр закуповував і два спецавтомобілі класу “С”. Перші торги довелось скасувати, оскільки двох учасників ТОВ “Віді юнікомерс” та ТОВ “Автоспецпром” відхилили за відсутність перегородки між салоном і кабіною, а третього учасника – через претензії до досвіду. Згодом нові торги виграло те ж ТОВ “Автоспецпром” вартістю 8,6 млн грн, єдиним конкурентом виступало згадане “Віді юнікомерс” (запропонувало на 4 тис. грн дорожчу пропозицію).
Власником половини ТОВ “Автоспецпром” напряму є Володимир Фісталь, другою частиною фірми Володимир та Герман Фісталі володіють через дочірнє підприємство “Регіон 2002”. На час тендеру “Автоспецпром” володіли також кияни Тігран Дзігуа (16,5%), Федір Саворовський (17%), його син Віталій Саворовський (16,5%). Володимир Фісталь є сином лікаря Еміля Фісталя. Після початку АТО та створення так званої “ДНР” Еміль Фісталь залишився в Донецьку і очолив “Інститут відновлювальної хірургії ім. Гусака”. Фісталя-старшого пов’язують дружні стосунки зі вже колишнім головою комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяною Бахтєєвою (була представником Партії регіонів). Нині вона голова підкомітету з питань медичного страхування цього комітету і представляє “Опозиційний блок”.
Головою “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” є Костянтин Малашенко, також він головний лікар КУ “Запорізька станція екстреної (швидкої) медичної допомоги”. Поліція підозрює його у безпідставному підвищенні цін на придбане пальне у розмірі 445 тис. грн.
Tеги | Запоріжжя