06 Липня 2018
Господарський суд Запорізької області рішенням від 25 травня відмовив ПрАТ “Приазовкурорт” у стягненні 3 млн грн з ТОВ “УКТЦ” за надання неякісних послуг з харчування дітей АТОвців влітку 2017 року.
Згідно з матеріалами справи, Департамент соціальної політики Дніпровської міськради у липні 2017 року замовив у ПрАТ “Приазовкурорт” відпочинок 245 дітей учасників АТО у санаторії “Лазурний” впродовж липня-серпня вартістю 3 млн грн.
У свою чергу, “Приазовкурорт” для приготування їжі у їдальні санаторію підрядило ТОВ “УКТЦ”.
Однак, вже на початку серпня Держпродспоживслужба зафіксувала спалах гострої кишкової інфекції у санаторії. У підсумку, 27 дітей залишили “Лазурний” через погане самопочуття, а згодом міськрада вивезла і решту відпочивальників. Надалі дніпряни за своєю ініціативою договір розірвали.
З огляду на це, “Приазовкурорт” не отримало прибутку на суму договору – 3 млн грн. При цьому, вину у неналежному контролі за дотриманням санітарних вимог директор ТОВ “УКТЦ” визнав у суді.
Тож, “Приазовкурорт” звернувся до господарського суду із позовом про стягнення втраченої вигоди сумою 3 млн грн з ТОВ “УКТЦ”.
Проте, суд цей позов не задовольнив. Вказувалося, що судили також і директора санаторію “Лазурний” – за підробку документів щодо готовності закладу до роботи. Цей злочин вона вчинила, оскільки не змогла отримати такі документи від Держпродспоживслужби – через виявлення порушень санітарних правил, зокрема, неготовності до експлуатації харчового блоку.
Окрім цього, ПрАТ “Приазовкурорт” за договором з міськрадою мало виконувати послуги з харчування самостійно, без субпідрядників. Тобто, залучивши сторонню особу до цих робіт, “Приазовкурорт” порушило вказану угоду. Ці підстави зафіксовані у відповідному рішенні господарського суду за позовом міськради про стягнення неустойки з “Приазовкурорт”.
Таким чином, міськрада розірвала договір з “Приазовкурорт” саме через невиконання його умов самим санаторієм.
Варто додати, що директора “Клінічний санаторій “Лазурний” Людмилу Запорожець та директора ТОВ “УКТЦ” Сергія Боровика суд звільнив від відповідальності по амністії. Людмилу Запорожець після цієї події у санаторію також звільнили з посади (призначена вона була незадовго до цього – у квітні).
Дніпровська міськрада дійсно намагалася стягнути з санаторію “Лазурний” неустойку, але у підсумку не вдало, оскільки сторони всупереч закону прибрали з договору пункт з чітким прописуванням такого відшкодування (у тендерних умовах йшлося про санкцію у розмірі до 70% від суми договору, натомість, сторони залишили “неустойку у розмірі передбаченому законодавством”, яке, як виявилося, його не передбачає). Таким чином, санаторій не міг отримати ніяких фінансових покарань за надання неякісних послуг.
Варто додати, що у справі вказувалося про роботу обслуговуючого персоналу ТОВ “УКТЦ” без наявності даних про проходження медичного огляду та допуску до роботи – із 18 робітників харчоблоку – 14 надали медичні книжки, із них у 3-х осіб відсутній медичний огляд. Окрім цього, для харчування дітей використовувалася молочна продукція з вичерпаним терміном придатності.
Майже 100% акцій ПрАТ “Приазовкурорт” належить ПрАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця”.
Tеги | Бердянськ