Касація не розігнала нову наглядову раду “ЗАлКу” за позовом офшора Дерипаски, але з окремою думкою судді-АТОвця

10 Липня 2018

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду постановою від 20 червня залишив без задоволення касацію Velbay Holdings Limited про скасування рішення позачергових загальних зборів учасників “ЗАлК”.

Згідно з матеріалами справи, чотири акціонери ПАТ “ЗАлК” звернулися до суду із позовом про визнання недійсним рішення позачергових загальних зборів учасників товариства від вересня 2016 року, серед них Velbay Holdings Limited та ТОВ “Запоріжалюмінторг”.

Підставами для цього вони вказували ряд формальних причин, окрім цього, повідомляли, що у день зборів акціонерів їх заблокували люди в камуфляжі, які представлялися членами ГО “Хортицький полк”, вхідні двері були закриті зсередини працівниками ПАТ “ЗАлК”. З огляду на це, акціонери не змогли потрапити на збори.

Натомість представники ПАТ “ЗАлК” формальні аргументи позивачів спростовували. Стосовно ж блокування, працівники патрульної поліції повідомили, що не зафіксували тоді порушення порядку, голова ГО “Хортицький полк” зазначав, що в той день вони під “ЗАлК” проводили “Мітинг проти російського  агресора, акціонера комбінату”, здійснюючи  одночасно  заходи з охорони громадського  порядку.

Зрештою, суд став на сторону відповідачів і відмовився визнавати недійсним рішення позачергових зборів учасників ПАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат”. Згодом це рішення підтвердила апеляція. Двоє суддів касації також пристали на цю позицію, а їхній третій колега ні. Хоч, у підсумку касація не скасувала збори “ЗАлК”, суддя з цієї колегії Олександр Мамалуй видав документ під назвою “Окрема думка“.

У ньому суддя вказував, що перша інстанція взагалі проігнорувала твердження про неможливість Velbay Holdings Limited потрапити на збори через зачинені зсередини двері. Апеляція ж не надала оцінці задокументованого поліцією факту про закриті з середини двері у час проведення акціонерного засідання. Натомість акціонер має право прибути на реєстрацію для участі у зборах в будь-який момент в період її проведення, перешкоджання у доступі для реєстрації є порушенням його прав. Ці документально підкріплені доводи могли прямо вплинути на результат розгляду справи, а тому не можна погодитися як з відсутністю в рішенні місцевого суду будь-яких аргументів стосовно відмови в прийнятті цих доводів так і з необґрунтованим їх відхиленням апеляцією. Тому Верховний Суд рішення попередніх інстанцій повинен був скасувати, а справу направити на новий розгляд.

Суддя Олександр Мамалуй раніше працював у харьківському судді, а потім впродовж 2014-2015 рр. воював у АТО снайпером. У 2017 році став суддею Верховного суду. Нагороджений Орденом “За мужність” III ступеня, відзнакою Державної прикордонної служби України “За мужність в охороні державного кордону”, відзнакою Міністерства оборони України “Іменна вогнепальна зброя”.

На вказаному зібранні акціонерів “ЗАлК” розглядалися питання щодо обрання членів лічільної комісії, наглядової ради, ревізійної комісії, питання щодо статуту та внутрішніх положень товариства.

Патріотичне громадське формування з охорони громадського порядку “Хортицький полк” засноване Дмитрієвим Владиславом Володимировичем, керівником є Кирило Ружин. Особа з ПІБ Дмитрієв Владислав Володимирович вказувався контактною особою “Радикальної партії” по Новомиколаївському району. У свою чергу, у своїй декларації вже Юрій Ружин – депутат Запорізької облради від “Радикальної партії Олега Ляшка” – вказує себе командиром цього формування.

ПАТ “ЗАлК” належить державі (68%) та Velbay Holdings Limited (29%). Останню пов’язують із російським олігархом Олегом Дерипаскою. Через різні структури Дерипаска до кінця 2014 року володів цим підприємством після приватизації, але потім суд повернув “ЗАлК” державі. Минулого року СБУ повідомила олігарху про підозру у навмисному знищені комбінату.

Керівником “ЗаЛКу” є Дмитро Лобіков. За повідомленнями ЗМІ, він був помічником вже колишнього командира батальйону “Шахтарськ” Андрій Філоненка. І саме Філоненко є заступником Лобікова в “ЗаЛК”. Разом з цим, раніше Філоненко був помічником народного депутата і керівника однойменної партії Олега Ляшка. Саме від “Радикальної партії Олега Ляшка” Філоненко балотувався до парламенту у 2012 році (№10 в списку) і у 2014 році. У той же час, сам Ляшко і його команда неодноразово відвідували комбінат та публічно коментували ситуацію на ньому, а нещодавно нардепа від “Радикальної партії” Ігор Мосійчук прямо заявив про повернення комбінату до державної власності саме завдяки Радикальній партії.

У 2018 році “ЗаЛК” планують повторно приватизувати. Одним з претендентів на його купівлю називається бізнесмен Дмитро Кропачов, якого Філоненко називав “хрещеним батьком” батальйону “Шахтарськ”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

НАШІ ГРОШІ

25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023