26 Липня 2018
Головне управління Національної поліції розслідує незаконну передачу 286 об’єктів комунальної власності, зокрема, колишнім представникам “Партії Регіонів”. Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду від 22 червня.
Згідно з матеріалами справи, службові особи Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради у період 2010-2016 рр. для привласнення бюджетних коштів відчудили 268 об’єктів комунальної власності, зокрема, представникам провладної на той час “Партії Регіонів”, оточенню невказаної особи та членам родини службових осіб органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.
Відповідний матеріал “Наші гроші. Запоріжжя” опублікували в лютому 2016 року. В ньому, зокрема, вказувалося, що оточення тодішнього депутата міськради від Парії регіонів Андрія Іванова без конкурсу дешевше ринку приватизувало комунальних приміщень загальною площею 1400 кв. м. Також значну кількість приміщень приватизувало оточення “Мотор Січі” та тодішнього “смотрящего” Євгена Анісімова.
По результату, наприкінці 2016 року відкрили кримінальне провадження №42016080000000416 та у липні 2018 року клопотали у суді про вилучення матеріалів інвентарних справ у Департаменті комунальної власності та приватизації на об’єкти нерухомості за адресами: вул. Чапаєва, 8б; вул. Чекістів (Троїцька) 42/Жуковського 37; вул. Академіка Александрова, 13; вул. Щаслива, 2; вул. Курузова, 13; вул. Гудименко, 16а; вул. Сталеварів, 17; вул. Зестафонська, 4а; вул. Жуковського, 43; вул. Парамонова, 8; вул. Кірова (Амосова), 79; пр. Леніна (Соборний), 177; вул. Свердлова (Покровська), 21; пр. Леніна (Соборний), 97; пр. Леніна (Соборний), 159; вул. Воронезка, 10; вул. Кремлівська (Синенка), 145; вул. Добролюбова, 13; вул. Задніпровська, 11; пр. Леніна (Соборний), 180а; вул.Бородинська,6.
Суд це клопотання задовольнив частково, дозволивши тимчасовий доступ до цих документів з можливістю вилучення завірених копій.
Варто додати, що за 2017 рік у судовому реєстрі наявні лише дві ухвали суду по цій справі: про дозвіл на проведення ревізії у Департаменті комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради; про вилучення всіх орендних, приватизаційних справ та відповідних рішень Запорізької міськради по усім відчуженим об’єктам. Останню ухвалу суд не задовольнив, оскільки із вказаним проханням поліція попередньо не зверталася до Департаменту комунальної власності та приватизації, слідчі не конкретизували, які саме відомості можуть бути використані під час розслідування. Вилучення усіх приватизаційних та орендних справ може зупинити роботу виконавчого органу Запорізької міської ради. Рішення виконкому та міськради оприлюдненні на офіційному сайті. Зазначені слідчим документи, частково знаходяться у розпорядженні ліквідаційної комісії управління у справах приватизації Запорізької міської ради, тобто вилучення у Департаменті документів, якими він не володіє, є неможливим.
Намагалися отримати аналогічний дозвіл від суду слідчі ще й у 2018 році, але знову безрезультатно. Також суд відмовляв їм і у наданні тимчасового доступу до документів ТОВ “Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації” – через неявку старшого слідчого обласної поліції Павла Кириченка на засідання (також у матеріалах клопотання не було відомостей про включення його у слідчу групу). Не з’являлися слідчі і на засідання з розгляду клопотань щодо документів Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області та Департаменту комунальної власності, тому отримували від суду відмови.
Tеги | Запоріжжя