06 Серпня 2018
КЗ “Навчально-виховний комплекс “Основа” Преображенської сільської ради має намір укласти угоду з ФОП Сергєєва Тетяна Василівна на поставку навчального обладнання вартістю 1,54 млн грн. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро”.
Відтак, відомо, що підприємниця має поставити навчальний комп’ютерний комплекс за 285 тис. грн, два комплекти мультимедійного обладнання за 22,2 тис. грн/од., комплект обладнання для кабінету початкової школи за 482 тис. грн, комплект обладнання для кабінету фізики за 433 тис. грн, кабінету хімії та біології 73,6 тис грн, а також інтерактивні комплекси двох типів за 123 тис. грн, та 102 тис. грн.
Єдиним конкурентом Тетяни Сергєєвої на тендері був ФОП Котович Володимир Миколайович.
Сергєєва в конкурсній документації подала сертифікат фірм-виробника від ТОВ “БМС Техно”. Котович – від ТОВ “Фолгат ФТК”. Ці фірми у 2014 році були внесені АМКУ до списку суб’єктів господарювання, що вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції. У 2013 році “БМС Техно” розіграло з “Фолгат ФТК” п’ять тендерів на придбання комп’ютерів для навчальних закладів, розподіливши між собою процедури закупівлі та черговість своєї перемоги в них, при цьому вартість товару була необґрунтовано завищена.
Варто додати, “БМС- Техно” невдало (1,2). намагалося самостійно оскаржити деякі з цих рішень. Однак потім фірма подала спільний позов з “Фолгат ФТК”, який суд першої інстанції не задовольнив, а підтвердив рішення “антимонопольників” щодо розподілу між учасниками закупівель для перемоги, що підтверджується одночасним оформленням довідок та запитів, подання однакового пакета документів, які не вимагались замовниками, укладенням договорів на обслуговування з одним суб’єктом та ін.
Однак, апеляція та касація стала на бік фірм і визнала рішення АМКУ недійсним. Так, АМКУ вказувало, що ТОВ “Фолгат ФТК” у березні 2013 року виграло торги вартістю 6,5 млн грн, а всі дрібніші віддавало ТОВ “БМС ТЕХНО” і, не зважаючи на низку програшів, все одно подавало одну й ту ж ціну – 198 730 грн. Таким чином учасники розподілили між собою закупівлі. Однак суд вказував, що фірми не можуть впливати на черговість проведення закупівель. Учасники, відповідно до законодавства, можуть встановлювати ціни за своїм власним переконанням. Окремо суд сказав, що використання фірмами довідок, виданих в один день чи в одному місці, не призводить до обмеження конкуренції. Документи видаються органами державної влади, тому фірми не можуть впливати на їхній зміст. Стосовно наявності господарських відносин між учасниками, то це відповідає законодавству і не свідчить про наявність антиконкурентих дій.
Як раніше повідомляли “Наші Гроші. Запоріжжя”, саме продукцію цих виробників пропонувала Надія Старенко – співвласниця ТОВ “Вівере бене 2”. “Вівере Бене 2” знаходилося по вул. Січових стрільців в Києві разом з ТОВ “Видавництво “Розумники”. Окрім цього, “Вівере Бене 2” володіє торговою маркою “Розумники”.
Підприємці та фірми з орбіти видавництва “Розумники” вже неодноразово ставали фігурантами матеріалів про розіграші тендерів в Запорізькій області:
Три фірми з групи “Розумників” погралися в конкуренцію на мільйонному тендері
“Розумники” іншими ФОПами розіграли півмільйона на інтерактивні класи
“Розумники” з другої спроби успішно розіграли мільйон на шкільне обладнання
“Розумники” новим складом розіграли черговий тендер на інтерактивні дошки для шкіл
Дилери одних виробників розіграли півмільйона на мультимедійні класи для ПТУ
“Розумники” розіграли 1,7 мільйона на обладнання для гімназії. Тепер з комерційним директором
Tеги | Оріхів