Директор “ЗАлКу” через суд спробував скасувати рішення наглядової ради надати документи поліції по розкраданням на комбінаті

07 Серпня 2018

Господарський суд Запорізької області рішенням від 16 липня відмовив у задоволенні позову акціонера (він же і гендиректор) ПАТ “ЗАлК” Дмитра Лобікова у скасуванні рішення наглядової ради щодо надання документів, затребуваних поліцією під час розслідування розкрадань на комбінаті.

Згідно з матеріалами справи, Головне управління Національної поліції у Запорізькій області у лютому 2018 року звернулося до Фонду держмайна України із проханням надати деякі документи в рамках розслідуваного провадження № 12016080060001844  щодо зловживань на ПАТ “ЗАлК” (фонд має у ньому 68%). Надалі наглядова рада алюмінієвого комбінату зобов’язала гендиректора “ЗАлК” Дмитра Лобікова надати до березня пояснення Фонду щодо відмови силовикам у наданні потрібної інформації, бухгалтерських документів, тричі дозволу на проведення огляду приміщень “ЗАлК”, перешкоджанні у проведенні обшуку, позапланової ревізії держаудитслужбою (на проведення цих дій слідчі мали відповідні ухвали суду). Також наглядова рада зобов’язала директора надати Фонду копії документів, зокрема: договори на переробку елементів мідної ошиновки б/у електролізних ванноелектролізного цеху ПАТ “ЗАлК” та елементів електролізних ванн, договір з ПП “Науково-виробнича компанія “Метінвест Плюс” від 2016 року (предмет договору не вказувався), договір з ТОВ “Ферум.7” на демонтаж металевих конструкцій електролізних ванн від 2016 року, договір з ТОВ “Інтерторгмаш” на поставку металобрухту від комплекту металевих електролізних ванн від 2016 року.

Однак, Лобіков не погодився із цим та у якості акціонера комбінату із часткою 0,0002% звернувся до суду із позовом про визнання недійсним вказаного рішення наглядової ради стосовно себе як генерального директора “ЗАлК”. Стороною до якої звертався Лобіков із позовом було саме ПАТ “ЗАлК” і  яке підтримало ці позовні вимоги з ідентичним обґрунтуванням – можлива комерційна таємниця у запитуваних документах та можливість отримання їх тільки на підставі судової ухвали. Єдиний хто був проти цього – акціонер із часткою 68% – Фонд державного майна, який залучили до справи як третю особу. Фонд вказував, що Лобіков не зазначив яким чином оскаржуване рішення наглядової ради порушує його права як акціонера.

Зрештою, суд позов Лобікова не задовольнив. Вказувалося, що до компетенції наглядової ради належить контроль за діями генерального директора, зокрема, і витребування від нього пояснень та первинних документів. Крім того, кожен акціонер реалізує своє право на управління товариством шляхом участі у загальних зборах товариства, можливістю бути обраним до керівних та контролюючих органів товариства, голосуванням на загальних зборах товариства, отримання інформації про його діяльність, тощо. З огляду на викладене, рішення наглядової ради не порушує права акціонера Лобікова. Твердження Лобікова про наявність комерційної таємниці у запитуваних документах не підтверджені доказами та ґрунтуються лише на припущеннях. Також Лобіков вказував про можливість отримання вказаних документів лише на підставі ухвали суду, як це вказується в Кримінальному процесуальному кодексі України. Однак, вказані норми регулюють діяльність саме слідчих органів і жодним чином не поширюються на порядок діяльності та прийняття рішення наглядовою радою ПАТ “ЗАлК”. Крім того, слідчий одночасно звернувся до наглядової ради та суду із клопотанням про тимчасовий доступ до документів. Однак, суд дозволу на такі дії не надав, оскільки слідчий не довів, що документи перебувають саме у “ЗАлК”. Витребувані наглядовою радою документи Лобіков у строк не надав, доказів про настання негативних наслідків для нього як акціонера чи генерального директора також немає. Тобто, оскаржуване рішення вже вичерпало свою дію на момент звернення Лобікова в суд.

Варто зазначити, що поліція звернулася до Фонду держмайна України із проханням про отримання документів, після протидії генерального директора ПАТ “ЗАлК” Дмитра Лобікова у проведенні слідчих дій.

Дмитро Лобіков став генеральним директором “ЗАлК” наприкінці 2015 року.

ПП “НВК ”Метінвест Плюс” належить Володимиру Грушанському, він же керівник з квітня 2016 року. Підписантом фірми з 2014 року вказується Дмитро Савченко. “НВК ” Метінвест Плюс” фігурує у справі щодо розкрадання майна “ЗаЛКу”. Нещодавно суд стягнув з цієї фірми 2 млн грн за неповернене обладнання.

Донецьке ТОВ “Інтерторгмаш” знаходиться в стані припинення та зареєстроване на Юрія Бабіна. Особа з таким ПІБ тривалий час працювала у структурі МВС, шукала роботу начальника служби безпеки.

Кропивницьке ТОВ “Ферум, 7” належить Владиславу Міхненку.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023
12.09.2023