Підрядник оперативно почав судитися щодо відмови від договору, але справа три роки пролежала у суді і її закрили за “недоцільністю”

12 Вересня 2018

Господарський суд Запорізької області ухвалою від 21 серпня закрив провадження щодо скасування торгів на ремонт запорізького аеропорту з обраним переможцем ТОВ “Центр будівельних технологій”.

Згідно з матеріалами справи, КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” та ТОВ “Центр будівельних технологій” 5 серпня 2015 року уклали угоду на капітальний ремонт будівлі аеровокзалу – підсилення деформованих і передаварійних конструкцій вартістю 5,6 млн грн.

Однак, комітет конкурсних торгів вже через 9 днів ухвалив рішення про скасування цих торгів через порушення порядку оприлюднення оголошення про їх результати. Згодом комітет оголосив нові торги – на 25 вересня.

Не погодившись із  ТОВ “Центр будівельних технологій” на початку вересня звернулося до суду із позовом про скасування цих нових торгів, оскільки вважало укладений з ним договір чинним.

Господарський суд за цим позовом відкрив провадження, однак згодом отримав від поліції відповідь на свій запит – за фактом скасування вказаних торгів наразі відкрите кримінальне провадження №42015080010000027 і триває слідство для встановлення можливого підроблення документів. Заяву до поліції подало саме “Центр будівельних технологій”, силовики, зокрема, мали встановити дату укладання договору, оскільки представники аеропорту стверджували про нікчемність угоди внаслідок прострочення строків її підписання. За твердженнями комунальників, переможцем фірму визнали 3 липня, а договір уклали 5 серпня, тобто після сплину 30-денного строку на її підписання. Представники ж фірми вказували датою підписання договору – 31 липня.

Тож, колегія суддів зупинила провадження по господарській справі до закінчення розслідування поліції. Поновили ж розгляд господарської справи тільки у 2018 році, коли госпсуд знову на свій запит отримав відповідь від поліції, що кримінальне провадження закрили у серпні 2017 року (причини закриття не вказувалися).

На підготовче засідання у відновленому господарському провадженні сторони не з’явилися, а згодом суд отримав заяву від ТОВ “Центр будівельних технологій” про відкликання позову, оскільки з врахуванням сплину значного проміжку часу, розгляд справи вже недоцільний. Тож, господарський суд вирішив закрити це провадження.

Варто додати, що вказану закупівлю на реконструкцію аеровокзалу загалом намагалися провести ще тричі (два рази скасовували через помилки у техзавданні). Зрештою, підрядником на ці роботи у травні 2016 року обрали ТОВ “Сіно-форт, лтд”. Ця фірма на торги, де переможцем обрали ТОВ “Центр будівельних технологій”, не подавалася. У свою чергу, ТОВ “Центр будівельних технологій” на ці останні торги свою пропозицію теж не подавало.

ТОВ “Сіно-форт, лтд” контролюється колишнім депутатом Запорізької міськради Євгеном Першиним. Фірма вигравала численні підряди від запорізького аеропорту (1,2,3). До одного з підрядів фірми мало претензії АМКУ – пропозиція фірми не відповідала умовам конкурсних торгів. Окрім цього, “Сіно-форт, лтд” фігурує в провадженні київської прокуратури щодо привласнення державних коштів на підряді з будівництва огородження та системи технічного нагляду КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя”.

ТОВ “Центр будівельних технологій” володіють Михайло Макушин, Сергій Дідович і Вікторія Дідович. Сергій Дідович в 2010 році був в першій п’ятірці списку партії “Справедливість” на виборах до облради.

Фірма вигравала великі підряди від різних установ міста, однак, наприклад, при реконструкцій одного із судів, “Центр будівельних технологій” порушило строки та технологію робіт, внаслідок чого у приміщенні з’явилася пліснява. Поліція навіть відкривала кримінальне провадження за цим фактом.  Також прокуратура підозрювала “Центр будівельних технологій” у невідповідності її документів конкурсним умовам тендеру на реконструкцію Центральної лікарні Вознесенівського району.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

07.06.2023
06.06.2023
04.06.2023
02.06.2023
01.06.2023
31.05.2023
30.05.2023
29.05.2023
28.05.2023
27.05.2023
26.05.2023
25.05.2023