Черговий, десятий по рахунку, ФОП з орбіти “Розумників” після розіграшу отримає півмільйона за шкільне обладнання

26 Вересня 2018

КЗ “Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат “Оберіг” Запорізької облради за результатами тендеру 20 вересня уклав угоду з ФОП Шекетера Ольга Петрівна на поставку навчального обладнання вартістю 583 тис. грн. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро”.

Відтак, підприємниця має поставити освітній та інтерактивний комплекси, які включать в себе два настільних ігрових модулі, стільки ж металевих полів для гри в морський бій, металеві дошки, 12 компасів, 16 термометрів для індивідуальної роботи, два вуличні термометри, ноутбук Асег Аspire 3 А315-33-Р7ТН, інтерактивну дошку Labwe LWB-8218 і мультимедійний проектор Ерson ЕВ-530, програмне забезпечення для них, багатофункціональний пристрій Ерson L222, два учнівські персональні комп’ютери з моніторами та супутньою периферією та програмним забезпеченням, стіл та стілець для вчителя, дві брифінг-приставки, чотири учнівські столи та вісім стільців, дві підставки для системного блоку.

Єдиним конкурентом ФОП Шекетера Ольга Петрівна на тендері був ФОП Тимощенко Євген Володимирович, пропозиція якого була на 4,9 тис. грн дорожчою. Впродовж аукціону учасники не знижували вартості своїх пропозицій.

Шекетера в конкурсній документації подала сертифікат фірм-виробника від ТОВ “БМС Техно”. Прописаний у тимчасово окупованому Луганську Тимощенко – від ТОВ “Фолгат ФТК”. Ці фірми у 2014 році були внесені АМКУ до списку суб’єктів господарювання, що вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Так, у 2013 році “БМС Техно” розіграло з “Фолгат ФТК” п’ять тендерів на придбання комп’ютерів для навчальних закладів, розподіливши між собою процедури закупівлі та черговість своєї перемоги в них, при цьому вартість товару була необґрунтовано завищена.

Варто додати, “БМС- Техно” невдало (1,2). намагалося самостійно оскаржити деякі з цих рішень. Однак потім фірма подала спільний позов з “Фолгат ФТК”, який суд першої інстанції не задовольнив, а підтвердив рішення “антимонопольників” щодо розподілу між учасниками закупівель для перемоги, що підтверджується одночасним оформленням довідок та запитів, подання однакового пакета документів, які не вимагались замовниками, укладенням договорів на обслуговування з одним суб’єктом та ін.

Однак, апеляція та касація стала на бік фірм і визнала рішення АМКУ недійсним. Так, АМКУ вказувало, що ТОВ “Фолгат ФТК” у березні 2013 року виграло торги вартістю 6,5 млн грн, а всі дрібніші віддавало ТОВ “БМС ТЕХНО” і, не зважаючи на низку програшів, все одно подавало одну й ту ж ціну – 198 730 грн. Таким чином учасники розподілили між собою закупівлі. Однак суд вказував, що фірми не можуть впливати на черговість проведення закупівель. Учасники, відповідно до законодавства, можуть встановлювати ціни за своїм власним переконанням. Окремо суд сказав, що використання фірмами довідок, виданих в один день чи в одному місці, не призводить до обмеження конкуренції. Документи видаються органами державної влади, тому фірми не можуть впливати на їхній зміст. Стосовно наявності господарських відносин між учасниками, то це відповідає законодавству і не свідчить про наявність антиконкурентих дій.

Як раніше повідомляли “Наші Гроші. Запоріжжя”, саме продукцію “БМС Техно” пропонувала Надія Старенко на тендерах. Вона є співвласницею ТОВ  “Вівере бене 2”. Остання фірма знаходилася по вул. Січових стрільців в Києві разом з ТОВ “Видавництво “Розумники”. Окрім цього, “Вівере Бене 2” володіє торговою маркою “Розумники”.

ТОВ “Видавництво “Розумники” належить Тетяні Кохан, Ігорю Каплаушенку і Тарасу  Шевченку. До того ж, учасниця нинішнього тендеру Надія Старенко прописана в одній квартирі в будинку по вул. Перемоги в Києві разом з Тарасом Шевченком. Саме Шевченко є співвласником “БМС Техно”.

Під брендом “Розумники” пропонують інформаційні рішення для освіти.

Підприємці та фірми з орбіти видавництва “Розумники” вже неодноразово ставали фігурантами матеріалів про розіграші тендерів в Запорізькій області і що разу нові ФОП пропонували продукцію саме “БМС Техно” і “Фолгат ФТК”.

Чергові ФОПи з орбіти “Розуміників” розіграли півторамільйонний тендер на шкільне обладнання

Інші ФОПи з довідками “забанених” АМКУ фірм погралися в конкуренцію на півторамільйонному тендері

Нові ФОПи з орбіти “Розумників” і з довідками “забанених” АМКУ фірм розіграли 1,5 мільйона на обладнання для шкіл

Три фірми з групи “Розумників” погралися в конкуренцію на мільйонному тендері

ФОПи від “Розумників”, з довідками раніше “забанених” АМКУ фірм, розіграли ще 300 тисяч на інтерактивні класи для інтернату

“Розумники” іншими ФОПами розіграли півмільйона на інтерактивні класи

“Розумники” з другої спроби успішно розіграли мільйон на шкільне обладнання

“Розумники” новим складом розіграли черговий тендер на інтерактивні дошки для шкіл

Дилери одних виробників розіграли півмільйона на мультимедійні класи для ПТУ

“Розумники” розіграли 1,7 мільйона на обладнання для гімназії. Тепер з комерційним директором

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

НАШІ ГРОШІ

08.12.2023
07.12.2023
06.12.2023
05.12.2023
04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023