“Ахметівці” оформляють ще дві ділянки для сонячних електростанцій під Запоріжжям

04 Жовтня 2018

ТОВ “Широке солар” та ТОВ “Солен рей” отримали погодження для відводу ділянок під електростанції поблизу та в самому селі Широке. Про це йдеться в розпорядженні Запорізької районної державної адміністрації від 25 липня та рішенні Широківської сільради від 27 червня.

Так, голова Запорізької районної державної адміністрації Анатолій Васюк своїм розпорядженням від 25 липня надав ТОВ “Широке солар” дозвіл на розроблення детального плану території для розміщення сонячної електростанції за межами села Широке.

Згодом на виконання цього розпорядження він також створив комісію з обстеження земельної ділянки, а потім розпорядженням від 12 вересня вніс зміни щодо кінцевого строку такого обстеження – 25 вересня.

Варто додати, що окрім Запорізької РДА, погодження щодо передачі земель в оренду під електростанції надавала і Широківська сільрада. Так, рішенням від 14 серпня дозвіл на розроблення проекту землеустрою для передачі 10 га в оренду отримало ТОВ “КХС солар” у селі Світанок (входить до ОТГ), а ще для 10 га рішенням від 27 червня – ТОВ “Солен рей” у самому селі Широке.

Згідно інформації аналітичної системи “YouControl”, ТОВ “Широке солар” належить акціонерному товариству “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Геліос”, компанії з обмеженою відповідальністю “Балоніко інвестментс лтд”. Кінцевими бенефіціарами вказуються Антон Діденко та Андрій Чебаненко, керівником Андрій Васильєв. Антон Діденко був помічником депутата Запорізької міськради Руслана Божка, який до свого обрання працював фінансовим директором ПАТ “Запоріжсталь” Ріната Ахметова. Особа з ПІБ Чебаненко Андрій Костянтинович раніше була відома як директор енергетичних програм ТОВ “Метінвест Холдинг” Ріната Ахметова.

Окрім вказаних ділянок, вже Запорізька міська рада нещодавно виділяла 103 га пов’язаним з Русланом Божко фірмам – ТОВ “Солар парк Девелопмент” та ТОВ “Відновлювальна енергія Запоріжжя”. Частина з цих ділянок має інше цільове призначенням, за однією із версій, таке виділення під сонячні станції є лише приводом, щоб отримати ділянки без конкурсу. Надалі, їх можуть продати відповідним покупцям шляхом уступки корпоративних прав на фірму-орендаря, а цільове призначення змінити.

ТОВ “Солен рей” належить Андрію Васильєву, який вказує місцем проживання вул. Гаврилова, будинок, 7 у Запоріжжі – таку ж адресу, на яку зареєстроване ТОВ “Широке солар”. При цьому, контактний телефон фірми 0503626180 вказується контактним депутата Запорізької міської ради від Опозиційного блоку Олександра Тищенка. Останній працює на комбінаті “Запоріжсталь” Ріната Ахметова.

ТОВ “КХС солар” належить Дмитру Кононенку, Артему Якуніну та Олексію Янкову.

Нещодавно погодження від Запорізької РДА щодо земельної ділянки розміром 10 га під сонячну електростанцію отримувала і ТОВ “Еко лінії України”, де половину має депутат Широківської обєднаної територіальної громади від партії “Наш край” Сергій Макодай. Його дружина Юлія Савченко також є депутатом Широківської громади від “Нашого краю”, працює начальником відділу підготовки аналітичних, інформаційних матеріалів апарату Запорізької ОДА, є радником голови ОДА Костянтина Бриля, помічником на громадських засадах народного депутата Сергія Валентирова (БПП).

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023
12.09.2023