- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Поліція зайнялася краном для будівництва мостів, за який заплатили 80 мільйонів, але так і не отримали

Опублікував Editor 25.10.2018 @ 17:41 в Новини | No Comments

Головне управління Нацполіції в Запорізькій області підозрює посадовців КП “Управління капітального будівництва” у перерахуванні 79,5 млн грн ПАТ “Мостобуд” за непогоджене будівництво крану, який так і не передали. Про це йдеться в ухвалі [1] Орджонікідзевського районного суду від 8 жовтня.

Згідно з матеріалами справи, виконавчий комітет Запорізької міської ради, КП “Управління капітального будівництва” та ПАТ “Мостобуд” наприкінці 2004 року уклали угоду з будівництва автотранспортної магістралі через р. Дніпро в Запоріжжі”.

У рамках цього договору “Управління капітального будівництва” сплатило ПАТ “Мостобуд”  за проектування та будівництво плавучого несамохідного крану 79,5 млн грн. При цьому, будувати кран мало саме “Мостобуд”. Контролювати ж залучення субпідрядників мало “Управління капітального будівництва”.

Натомість, субпідрядники ПАТ “Мостобуд” з Управлінням не узгоджувалися. Фактично кран будувало ТОВ “Севморверф”, а ПАТ “Мостобуд” уклало з ним договір ще до угоди з “Управлінням капітального будівництва”. Саме ТОВ “Севморверф” також підрядило ВАТ “Севастопольський морський завод”, а вже воно –  приватне мале підприємство “Лазур і Т”.

Зараз пред’явити позов “Севморверф” неможливо, оскільки прямі договірні зобов’язання фірма має саме перед “Мостобуд”. До цього часу, ПАТ “Мостобуд” вказаний кран Управлінню не передало, він знаходиться на тимчасово окупованій території півострова Крим. Гроші “Мостобуд” також не повернуло.

З огляду на це, слідчі відкрили кримінальне провадження №1201608000000143 та згодом клопотали у суді про тимчасовий доступ до податкової справи ПАТ “Мостобуд”. Суд це клопотання задовольнив.

У справі вказувалося, що провадження відкрили за зверненням невказаного голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань проведення технічної експертизи вказаних будівельних робіт.

ТОВ “Севморверф” через ПАТ “Севастопольський морський завод” належить ПАТ “Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд “Прайм ессетс кепітал”, який напряму належить Президенту України Петру Порошенко. Російська влада націоналізувала “Севастопольський морський завод”, пізніше підприємство стало філіалом [2] російського судноремонтного заводу “Звездочка”.

Стосовно крану, то нардеп Петро Сабашук стверджував [2], що окупаційна влада Криму його конфіскувала і використовувала при будівництві Керченської переправи. Саме Сабашук, як голова “Тимчасової слідчої комісії [3] Верховної Ради України з питань проведення технічної експертизи будівельних робіт та перевірки ефективності використання бюджетних коштів при будівництві мостових переходів через річку Дніпро в місті Запоріжжя”, подавав заяву до поліції.

ПАТ “Мостобуд” належить Інні Бондар (51%) та Світлані Продивус (21%). Остання – це дружина Володимира Продивуса екс-нардепа [4] від “Партії Регіонів”, раніше 51% компанії належало йому безпосередньо [5].  Компанія є однією з найбільших у сфері будівництва інфраструктурних споруд – мостів, естакад та автомагістралей.

ТОВ “Севморверф” у 2013 році подавало [6] до суду заяву про порушення банкрутства “Мостобуду”, однак через місяць її відкликало.

Нагадаємо, що з початку будівництва запорізьких мостів у 2004-му році і до 2011-го генеральним підрядником було ПАТ “Мостобуд”. Після передачі незавершеного будівництва з комунальної власності до державної наприкінці 2011-го року, новим генпідрядником стало [7] ПАТ “Уманьавтодор”.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2018/10/25/politsiya-zajnyalasya-kranom-dlya-budivnytstva-mostiv-za-yakyj-zaplatyly-80-miljoniv-ale-tak-i-ne-otrymaly/

URLs in this post:

[1] ухвалі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/77235054

[2] філіалом: https://112.ua/obshchestvo/plavkran-izgotovlennyy-dlya-sooruzheniya-mostov-v-zaporozhe-seychas-stroit-kerchenskiy-most-nardep-299072.html

[3] Тимчасової слідчої комісії: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/en/619-19

[4] екс-нардепа: https://posipaky.info/mp/10340

[5] безпосередньо: http://nashigroshi.org/2016/07/01/komunalnyky-styahuyut-72-miljony-z-prodyvusa-hocha-ranishe-pererahuvaly-hroshi-zavodu-poroshenka/

[6] подавало: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/32768206

[7] генпідрядником стало: http://nashigroshi.org/2011/12/26/3-milyardy-za-zaporizkyj-mist-zabraly-u-vinnychanyna-i-viddaly-cherkaskomu-eks-holovi-avtodoru/

[8] “МКС” з 28-ми річною дівчиною у власниках стягнуло з “Основанія” ще півмільйона інфляційних втрат за прострочку платежів : http://zp.nashigroshi.org/2015/07/06/mks-z-28-my-richnoyu-divchynoyu-u-vlasnykah-styahnulo-z-osnovaniya-sche-pivmiljona-inflyatsijnyh-vtrat-za-prostrochku-platezhiv/

[9] В “Зеленбуді” купили поливочних машин на 2,8 мільйона, викинувши дешевшу на півмільйона пропозицію через створенні самими ж формальності : http://zp.nashigroshi.org/2015/09/15/v-zelenbudi-kupyv-polyvochnyh-mashyn-na-28-miljona-vykynuvshy-deshevshu-na-pivmiljona-propozytsiyu-cherez-stvorenni-samymy-zh-formalnosti/

[10] У Білова купили вдвічі дорожче від конкурентів екран, розігравши тендер з близькою йому ж фірмою : http://zp.nashigroshi.org/2018/04/17/u-bilova-kupyly-vdvichi-dorozhche-vid-konkurentiv-ekran-rozihravshy-tender-z-blyzkoyu-jomu-zh-firmoyu/

[11] Група фірм з спільними працівниками розіграла тендерів на 50 мільйонів : http://zp.nashigroshi.org/2018/08/03/hrupa-firm-z-spilnymy-pratsivnykamy-otrymala-rozihrala-tenderiv-na-50-miljoniv/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.