01 листопадаа 2018
Енергодарський міський суд ухвалою від 26 жовтня звільнив директора ПП “Енхол” Валерія Євсеєнко від кримінальної відповідальності за службову недбалість при підписанні неконкретних актів на підряді від Запорізької АЕС через закінчення строків давності по справі.
Згідно з матеріалами справи, ПП “Енхол”, протягом 2009-2011 рр. надавало для ВП “Запорізька АЕС” ДП “НАЕК Енергоатом” послуги з обслуговування, ремонту, налагодження в сфері холодильної техніки, систем кондиціонування повітря та систем холодопостачання.
Надалі ПП “Енхол” залучило до виконання послуг в якості субпідрядника ПП “Комем-10”. У свою чергу, ПП “Комем-10” нібито залучало до виконання субпідрядних робіт ТОВ “МД Технолоджіс”, ТОВ “Профстрой Плюс ЛТД”, ТОВ “БК Південьбуд ЛТД”, ТОВ “Лугпромстройсантехмонтаж”.
Однак, згодом з’ясувалося, що усі перераховані субпідрядники разом з ПП “Комем-10” фактично роботи не виконували, а ПП “Енхол” все робило самостійно.
Так, спецперепустки на територію атомної станції для співробітників цих фірм протягом вказаного часу не оформлювали та не видавали. Також фірми не отримували дозволи на виконання робіт на об’єктах підвищеної небезпеки, не мали для виконання необхідного ремонту кваліфікованих кадрів, транспорту і спецобладнання. Крім того, не вдалося встановити реальні господарські операції за ланцюгом постачання товарів (робіт, послуг) від субпідрядників до фірми “Енхол”.
Тож службовці ПП “Енхол” шляхом формування “сумнівного” податкового кредиту з податку на додану вартість від ПП “Комем-10” ухилились від сплати податку на додану вартість на суму 2,4 млн грн. У свою чергу, “Комем-10” формувало податковий кредит від підприємств з ознаками “фіктивності” та не мало виробничих та трудових ресурсів.
З огляду на це, слідчі у 2014 році відкрили кримінальне провадження №32014080280000039 за ч.3. ст.212 (ухилення від сплати податків) та ч.4. ст.358 (підроблення документів) кримінального кодексу та згодом передали відповідний обвинувальний акт до суду.
Під час судового розгляду вказана кваліфікація не знайшла підтвердження (причини не вказувалися), тому слідство перекваліфікувало злочин за ст. 367 кримінального кодексу (службова недбалість).
За новим обвинуваченням зазначалося, що ПП “Енхол” та ПП “Комем-10” впродовж 2009-2011 рр. працювали за договором субпідряду і директор “Енхол” за цей час підписав актів з неконкретними даними про виконані роботи на 15 млн грн. Таким чином, він завдав збитків своїй фірмі.
У підсумку, обвинувачений у судовому засіданні клопотав про закриття провадження та звільнення від відповідальності через закінчення строків притягнення до кримінальної відповідальності. Прокурор проти цього клопотання не заперечувала.
Суд це клопотання задовольнив, оскільки вказаний злочин середньої тяжкості, з моменту вчинення правопорушення минуло більше п’яти років, від суду обвинувачений не ухилявся, у розшуку не перебував, за скоєння нового злочину до кримінальної відповідальності не притягувався, також відсутні обставини, які б зупиняли або переривали перебіг строку давності.
За зміненим обвинуваченням матеріальна шкода спричинена ПП “Енхол”, тому поданий Енергодарською об’єднаною державною податковою інспекцією цивільний позов слід залишити без розгляду. Саме ПП “Енхол” від цивільного позову відмовилося.
ПП “Енхол” належить Валерію Євсеєнко, директором з 2015 року вказується Андрій Федорченко. До 2008 р. “Енхол” був одним із співзасновників Корпорації “Запорізька атомна енергетична корпорація”. Окрім цієї приватної фірми до списку засновників входила також саме ДП виробниче об’єднання “Запорізька атомна електрична станція”, а також низка дочірніх підприємств “Енергоатому”. Компанія “Енхол” загалом з 2007 року отримала підрядів виключно в системі “Енергоатому” щонайменше на 411,59 млн грн.
Окрім цього, Валерій Євсеєнко також володіє ПП “Компанія “Холден”, підписантом останнього значиться Олена Волік, дружина майстра Запорізької АЕС Андрія Воліка.
ПП “Комем-10” належить Ігорю Бурносу, батьку майстра на Запорізькій АЕС Артема Бурноса. Окрім цього, Ігор Бурнос володіє ТОВ “Електропівденмонтаж-10” разом з екс-заступником директора “Енергоатому” з контрольно-ревізійної роботи Сергієм Вікторовим та Сергієм Череповським – бізнес-партнером Андрія Коврижкіна, сина Юрія Коврижкіна – очільника “Енергоатом” у 2008 р., а до того багато років віце-президента і першого віце-президента держпідприємства.
Tеги | Запоріжжя